همه چیز درباره ویزای ترکیه!

همونطور که میدونین ترکیه یکی از پر طرفدارترین کشورها در بین ایرانیا هستش. حتما از خودتون میپرسین واسه رفتن به کشور همسایه هم باید ویزا بگیریم؟ خب باید اول بدونیم قصدتون از سفر چیه. با ما باشین تا همه چیز درباره ویزای ترکیه! بهتون بگیم:

همه چیز درباره ویزای ترکیه!

ویزای ترکیه

 

انواع ویزای ترکیه

  • ویزای توریستی ترکیه

مسافرانی که میخوان واسه تفریح به ترکیه سفر کنند، نیازی به ویزای توریستی ندارن. چرا که دو کشور ایران و ترکیه توافق کردند که ایرانیها میتونن تا ۹۰ روز بدون ویزا برای گردش به این کشور سفر کنند. برای سفر به ترکیه باید پاسپورت با مدت اعتبار ۶ ماه داشته باشید و بلافاصله بعد از پایان ۹۰ روز به ایران بازگردین.

  • ویزای کار ترکیه

اگه تصمیم دارین برای کار به ترکیه برین، باید ویزای کار بگیرین. مدارک لازم رو تهیه کنین و به نمایندگی های ترکیه در ایران ارائه کنین و اونا مدارک شما رو به وزارت کار ترکیه ارسال می کنن و در صورت تایید مدارک به شما ویزای ترکیه میدن. ۹۰ روز طول میکشه بهتون بدن و تا یک سال هم اعتبار داره و بعدش هر بار میتونین واسه سه سال تمدیدش کنین و بعدش به دائم تبدیلش کنین.

  • ویزای تحصیلی

دوس دارین در ترکیه درس بخونین؟ بهتره بدونین برای تحصیل در ترکیه باید برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنین. بعد از گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه های کشور ترکیه، در آن ثبت نام کنین. وقتی به ترکیه رسیدین  هم باید از اداره امنیت،  اقامت ترکیه رو بگیرین.

بیشتر بخوانیم :  آیا تمام چیزهایی که تا به حال در مورد کار در ترکیه شنیده اید تقلبی بوده ؟این مطلب شما را به بهترین شیوه راهنمایی می کند .

 

ویزای الکترونیک ترکیه

شهروندان ۹۰ کشور میتونن با ورود به سایت  www.evisa.gov.tr/en  ویزای ترکیه رو تهیه کنن. میتونین توی فرودگاه ترکیه از باجه ها برای دریافت ویزای الکترونیکی ترکیه اقدام کنین. اما اگه به دنبال راه ارزان تری  برای گرفتن ویزای ترکیه هستین، باید  قبل از سفر به ترکیه در سایت گفته شده اقدام کنین.

هزینه ویزای ترکیه

برای دریافت ویزای ترکیه  به صورت الکترونیکی ، اتباع اتحادیه اروچا و آمریکا باید ۲۰ دلار بپردازن و کشورهای کانادا و استرالیا ۶۰ دلار باید بدن. در صورتی که از باجه های داخل فرودگاه واسه دریافت ویزا اقدام کنین، هزینه ویزای الکترونیکی ترکیه برای اروپایی ها و آمریکایی ها ۳۰ دلار و برای استرالیایی ، کانادایی ها ۷۰ دلار هستش.

 

اعتبار ویزای ترکیه

ویزای الکترونیکی ترکیه از ۹۰ تا ۱۸۰ روز اعتبار داره. ابته اگه بخواین بیشتر در این کشور بمونین، باید به سفارت برین و این زمان رو از ۶ ماه تا ۵ سال افزایش بدین.

بیشتر بخوانیم :  اقامت ترکیه را از دست ندهید !

 

آدرس سفارت ترکیه

تهران، خیابان فردوسی، پلاک ۳۳۷

شماره تماس سفارت ترکیه

۰۲۱-۳۵۹۵۱۱۰۰

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

یورو ویزا برای مهاجرت

همیشه می گوییم برای مهاجرت به هر کشور دیگر خوب برسی کنید و دانسته گام بردادید وگرنه …

البته برای هر نوع مشاور های در خصوص سرمایه گذری اقامت و …..

می تونید با ما تماس بگیرید 

بپرسید و دانسته قدم بردارید

۰۹۲۱۹۵۷۹۹۰۳