مهاجرت-ترکیه

اگر شما هم آن دسته از افرادی هستید که به زندگی ومهاجرت به کشور ترکیه و اخذ اقامت ترکیهعلاقه مند هستید و اطلاعات کاملی را درباره زندگی در ترکیه و شرایط زندگی در این کشور به دست آورید، این مقاله برای شما نوشته شده است .

مهاجرت-ترکیه

مهاجرت-ترکیه

در این مقاله شما را با زندگی و فرهنگ مردم ترکیه آشنا خواهیم کرد و سپس شرایط و هزینه های زندگی در ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه، قوانین کشور ترکیه، وضعیت آموزشی و معایب و مشکلات زندگی در این کشور را به طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد.

در این نوشتار به سوالات مهم زیر پاسخ خواهیم داد :

۱٫ ترکیه چگونه کشوریست؟
۲٫ مردم ترکیه در آداب و روابط چگونه اند؟
۳٫ شرایط اقتصادی ترکیه هم اکنون چگونه است ؟
۴٫ شرایط فعلی کار درترکیه به چه نحویست ؟
۵٫ شغل های مورد نیاز در ترکیه کدامند ؟
۶٫ موقعیت های شغلی در کجای ترکیه بهتر است؟
۷٫ کدام شهرهای ترکیه برای زندگی مناسب ترند ؟
۸٫ وضعیت هزینه های زندگی در ترکیه چگونه است؟
۹٫ معایب و مشکلات زندگی در ترکیه کدامند ؟
۱۰٫ آیا آشنایی با زبان ترکی برای زندگی، کار و تحصیل مورد نیاز است ؟

ترکیه کجاست ؟

ترکیه کشوریست که بین دو قاره اروپا و آسیا واقع شده و جزو آن دسته کشورهای خاورمیانه میباشد، که بخشی از آن در اروپا واقع شده ، و جز توسعه یافته ترین کشور هاست که بر اساس نظام جمهوری ایجاد شده است.

ویدیوی معرفی ترکیه

 

موقعیت جغرافیایی این کشور به نحویست که از سه طرف به دریا راه دارد و از شمال به دریای سیاه، جنوب دریای مدیترانه و غرب دریای اژه ختم شده است.
کشور های شرقی ترکیه شامل: ایران، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، و گرجستان، از سمت شمال غربی یونان و بلغارستان و از سمت جنوب شرقی، کشور های سوریه و عراق تشکیل میدهند.
بزرگترین شهر ترکیه استانبول می باشد، اما پایتخت این کشور شهر آنکاراست، این کشور زیبا همواره یکی از مقاصد اصلی گردشگری برای توریست های داخلی و خارجی بوده است.

وضعیت آب و هوای ترکیه چگونه است ؟

ترکیه کشوریست با چند آب و هوای مختلف، نواحی ساحلی که به دریای اژه و مدیترانه نزدیک است، دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای هستند. نواحی هم مرز با دریای اژه دارای آب و هوای اقیانوسی، زمستان های خنک و مرطوب و تابستان نسبتا گرم میباشند.
ناگفته نماند بیشترین میزان بارش باران در نواحی دریای سیاه است. خشک ترین مناطق ترکیه دشت مالاتیه و قونیه هستند.
گرمترین ماه سال در ترکیه می و خشک ترین ماه جولای و آگوست میباشند.
بصورت کلی ترکیه، کشوری نسبتا پر باران است که این شرایط جوی شرایط زندگی در ترکیه را برای علاقه مندان به آب و هوای معتدل دلپذیرتر می کند.

بیشتر بخوانیم :  به هزینه های زندگی در ترکیه توجه کنید !

ترکیه چقدر جمعیت دارد ؟

ترکیه یکی از کشور های پر جمعیت خاورمیانه است که جمعیتی بالغ بر ۸۰ میلیون نفر در آن زندگی میکنند.طبق پیش بینی مرکز آمار این کشور، ترکیه تا سال ۲۰۴۰ به جمعیت بالای ۱۰۰ میلیون نفر خواهد رسید. به این ترتیب که شهر های استانبول، آنکارا، ازمیر، میلیون، بورسا و آنتالیا در رده های اول شهر های پر جمعیت این کشور قرار دارند.

مهاجرت-ترکیه

مهاجرت-ترکیه

به صورت کلی جمعیت در مناطقی که کشاورزی و صنعت تجارت رونق بیشتری دارد متمرکز تر می باشد.
۸۰ درصد جمعیت این کشور را ترک ها تشکیل میدهند و ۲۰ درصد باقی مانده اقوام کرد و متفرقه میباشند که به تدریج در شرق و جنوب شرقی این کشور زندگی میکنند.

مردم ترکیه در آداب و روابط چگونه اند؟

پیش از آنکه وارد فرهنگ این کشور بشویم لازم است بدانیم مردم این کشور بسیار خونگرم، مهربان و مهمان پذیر هستند و مشترکات فرهنگی زیادی با مردم ایران دارند.
ترکیه فرهنگی بسیار غنی دارد و دلیل آن به خاطر مهاجرت های فراوان و تهاجم هایی که در طی دهه های اخیر اتفاق افتاده است میباشد.
در واقع ترکیه تلفیقی از فرهنگ آسیایی و اروپایی می باشد.

دین و مذهب مردم ترکیه چیست ؟

بیشترین جمعیت این کشور را اهل تسنن تشکیل میدهند که بالغ بر ۴۷ میلیون نفر می باشند. بعد از آن ۱۸ میلیون آن علوی، ۱ میلیون شیعه و ۷۵۰ هزار مردم این کشور از ادیان دیگر پیروی میکنند یا بدون دین میباشند.

مهاجرت-ترکیه

مهاجرت-ترکیه

مسلمانان ترکیه اکثرا پیرو مذهب های اهل سنت هستند که در بین آنها حنفی‌ها بزرگترین گروه محسوب میشوند. همچنین وجود مساجد و در کنار آن کلیساهای مختلف با معماری و زیبایی های خاص خود حاکی از احترام مردم این کشور به ادیان مختلف بوده است.

زبان مردم ترکیه چست ؟

بدون شک ترکیه نیز مانند دیگر کشور های دنیا دارای زبان خاص خود میباشد.
زبان رسمی این کشور ترکی، و یکی از قدیمی ترین زبانهای دنیاست.همچنین این زبان با ترکی آذری شباهت زیادی دارد.
علاوه بر این تعدادی از مردم این کشور علاوه بر زبان ترکی با زبان های کردی که بیشتر در شرق و جنوب شرق سکونت دارند صحبت میکنند.
رایج ترین زبان ترکی در ترکیه، ترکی استانبولی میباشد. همچنان میتوان اضافه کرد با رونق یافتن صنعت گردشگری در ترکیه زبان انگلیسی به صورت گسترده تری رشد پیدا کرده است.

بیشتر بخوانیم :  راهنمای جامع اخذ پاسپورت ترکیه و پاسخ به تمام سوالات شما

شرایط اقتصادی ترکیه هم اکنون چگونه است ؟

گردشگری بیشترین منبع اقتصادی ترکیه را در بر میگیرد که سالانه سود و گردش مالی زیادی به همراه دارد.

مهاجرت-ترکیه

مهاجرت-ترکیه

این کشور در طول سال، حدودا ۴۰ میلیون نفر گردشگر و توریست دارد. اما به طور کلی اقتصاد این کشور، بر پایه کشاورزی بنا شده است و هر روزه رو به گسترش می باشد به گونه ای که ۳۵% از نیروی کار این کشور را به خود اختصاص داده است.
از محصولات مهم کشاورزی میتوان کتان، تنباکو، زیتون را نام برد. پوشاک، تجهیزات مواد حمل و نقل از محصولات صادراتی ترکیه میباشد.

هزینه های زندگی در ترکیه چطور است ؟

بدن شک هزینه های زندگی در هر جایی از دنیا بستگی به خود شخص، محل زندگی، نوع خوراک و پوشاک و… دارد.
به طور کل، میانگین هزینه ی ماهانه زندگی در این کشور حدودا بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ لیر، چیزی معادل ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار است. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه رایگان است.
هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی سالانه بین ۱۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ لیر و هزینه های تحصیل در دانشگاه های نیمه خصوصی سالانه بین ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ لیر می باشد البته میزان هزینه ها بستگی به نوع رشته، مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه نیز میتواند داشته باشد.

ولی در یک نگاه کلی شرایط زندگی در ترکیه به ایران شباهت بیشتری دارد تا کشورهای اروپایی.

بهترین شهرها برای زندگی در ترکیه کدامند ؟

ترکیه دارای ۸۱ استان و ۳۷ امین کشور پهناور جهان است. بزرگترین شهر های ترکیه استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا، آدانا، آنتالیا میباشد که هر کدام جذابیت های منحصر به فرد خود را دارد. ناگفته نماند ۱۳ مکان در این کشور به ثبت جهانی رسیده اند.

مهاجرت-ترکیه

مهاجرت-ترکیه

اگر شما قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارید طبیعتا این سوال به ذهن شما خطور کرده است که کدام شهر از این کشور زیبا را برای زندگی انتخاب کنید که هم از لحاظ معیشت و هم از لحاظ آب و هوایی برای شما مناسب باشد. شهر استانبول به قلب اقتصادی ترکیه لقب گرفته است،این نام گذاری به خاطر موقعیت جغرافیایی خاص این شهر می باشد.(مسیر تجاری آبی و خشکی).

آنتالیا و ازمیر، دو شهر مهم تفریحی کشور ترکیه و اولین مقاصد گردشگران محسوب میشوند، چرا که این شهرها دارای مردم بسیار با فرهنگ و دوست داشتنی، آب و هوای معتدل، سواحل و تفریحگاه های زیبا و مکان های تاریخی شهری جذاب هستند.

بیشتر بخوانیم :  آنچه قبل از مهاجرت به استانبول باید بدانید!

از جمله مشاغلی که امروزه در ترکیه درآمد خوبی برای مهاجران دارد، میتوان به سرمایه گذاری، آرایشگری، تدریس زبان، هتلداری، مهمانداری و … اشاره کرد.

بهترین راه مهاجرت به ترکیه کدام است؟

البته این با توجه به شرایط مختلف افراد، می‌تواند متفاوت باشد. اگر شما فردی می باشید که به تحصیل در ترکیه علاقه مندید، می‌توانید در یکی از مقاطع کارشناسی تا دکتراادامه تحصیل دهید.

اگر فردی هستید که علاقمند به خویش‌ فرمایی و تاسیس شرکت معتبر می باشید، سرمایه‌گذاری بهترین راه حل است.

در نهایت باید با توجه به شرایط موجود و مشورت با وکلایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، بهترین راه را انتخاب کنید.

زندگی در ترکیه چه معایب و مشکلاتی دارد؟

قبل از مهاجرت به این کشور، شما حتما باید اطلاعات لازم درباره نحوه و شرایط زندگی در ترکیه، مردم آن و…داشته باشید تا بعدها دچار مشکل نشوید.

مهاجرت-ترکیه

مهاجرت-ترکیه

از جمله مشکلاتی که ممکن است مسافران خارجی و کسانی که به زبان انگلیسی صحبت میکنند با آن مواجه شوند زبان ترکی میباشد،اکثر مردم ترکیه نمیتوانند به زبان انگلیسی صحبت کنند.

همچنین با توجه امنیت بالایی که در این کشور وجود دارد، نداشتن اطلاعات کافی و آشنا نبودن با رسم و رسوم رایج در این کشور میتواند شما را در دام افراد سود جو و کلاه بردار بیندازد.

از جمله دیگر مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید بالا بودن هزینه های مواد غذایی ،هزینه های درمانی و هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی میباشد که بهتر است برای روبه رو نشدن با این موارد از قبل برنامه ریزی صحیح و هدفمندی داشته باشیم.

نتیجه:

همه ی ما کم و بیش با واژه مهاجرت مواجه میشویم و افراد زیادی را می بینیم که قصد مهاجرت به دیگر کشورها را دارند. مهاجرت به کشور ترکیه هم یک نمونه از این نوع مهاجرت هاست. اگر شما هم قصد مهاجرت به ترکیه را دارید باید با کلیه قوانین مهاجرت آشنایی کامل داشته باشید،همچنین حداقل شرایط لازم برای مهاجرت را داشته باشید.

مهاجرت-ترکیه

مهاجرت-ترکیه

در سالهای اخیر با توجه به اینکه شمار مهاجران روز به روز در حال افزایش می باشد، شرایط کشورهای مختلف برای پذیرش مهاجر سختتر شده است.
بنابراین شما زمانی که میخواهید برای مهاجرت تصمیم گیری کنید باید ایتدا هدف خود را مشخص کنید.اینکه برای کار میخواهید به کشور مقصد بروید یا برای ازدواج و یا ادامه تحصیل.
بدون هدف مهاجرت کردن می تواند شرایطی را برای شما مهیا کند که به آنچه تصور میکردید نرسید و این باعث ناکامی شما میشود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

یورو ویزا برای مهاجرت

همیشه می گوییم برای مهاجرت به هر کشور دیگر خوب برسی کنید و دانسته گام بردادید وگرنه …

البته برای هر نوع مشاور های در خصوص سرمایه گذری اقامت و …..

می تونید با ما تماس بگیرید 

بپرسید و دانسته قدم بردارید

۰۹۲۱۹۵۷۹۹۰۳