گرفتن پاسپورت آلمان یعنی اخذ تابعیت و شهروندی کشور آلمان . در این مقاله به راه های اخذ پاسپورت آلمان و نکات مرتبط به پاسپورت آلمان پرداخته ایم . این پاسپورت دارای اعتبار جهانی می باشد و کسانی که دارای پاسپورت آلمان هستند می توانند به ۱۵۸ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنند . 😍با ۸ سال زندگی در کشور آلمان می توانید این پاسپورت را به دست بیاورید . از طریق تولد و ازدواج می توانید بعد از ۵ سال اقامت در آلمان برای گرفتن پاسپورت اقدام کنید .

شیوه های اخذ پاسپورت آلمان

از سه روش می توانید جهت گرفتن پاسپورت آلمان اقدام کنید اقامت موقت ، اقامت دائم EC ، بلو کارت . اقامت موقت :متقاضیان دارای اقامت موقت و کار در آلمان پس از تمدید سالانه ی اقامت خود بعد از ۸ سال می توانند نسبت به اخذ پاسپورت آلمان اقدام کنند. اقامت دائم : افرادی که دارای اقامت دائم کشور آلمان از طریق ازدواج ، سرمایه گذاری و تولد شده اند بعد از ۵ سال می توانند نسبت به اخد پاسپورت آلمان اقدام کنند . بلو کارت : افرادی که دارای کارت آبی می باشند با داشتن مدرک زبان B1 آلمانی و کار در مدت ۳۳ ماه می توانند برای گرفتن پاسپورت آلمان اقدام کنند .

راه های مهاجرت به کشور آلمان :

مهاجرت به کشور آلمان از طریق کار
مهاجرت به کشور آلمان از طریق ویزای تحصیلی
مهاجرت به کشور آلمان از طریق پناهندگی
مهاجرت به کشور آلمان از طریق ازدواج
مهاجرت به کشور آلمان از طریق سرمایه گذاری

بعد از ۸ سال اقدام به اخذ تابعیت و پاسپورت المان برای متقاضیان امکان پذیر می باشد . با گرفتن پاسپورت این کشور شهروند آلمان خواهید شد و از مزیت های یک شهروند آلمانی برخوردار خواهید بود . در صورت داشتن زندگی در آلمان به صورت دائم و مستمر  به مدت ۸ سال ، استطاعت مالی برای حمایت از خود و خوانواده تان ، داشتن سطح زبان b1 آلمانی و همچنین نداشتن هیچ ‘ونه محکومیت و متعهد بودن به قانون اساسی و دموکراسی می توانید پاسپورت و تابعیت کشور آلمان را اخذ کنید .

بیشتر بخوانیم :  چیزاهایی که باید در مورد ویزای جستجوی کار آلمان بدانید.

گرفتن پاسپورت آلمانی مزیت های فراوانی دارد. از جمله مهم ترین آنها شامل : حق رای ، حقوق اولیه اساسی ، رفتن و امد در اتحادیه اروپا بدون محدودیت ، حفاظت کنسولی ، آزادی انجمن ها و ملاقات ها ، معافیت از شرایط خاص ویزا ، دسترسی به مزایای بهداشتی ، بیمه بیکاری و بازنشستگی ، حمایت مالی برای مطالعات در موسسات عمومی ، مجوز کار ، واجد شرایط شدن برای کارمند دولت شدن ، انتظار ۳ ساله برای همسر غیر آلمانی برای شهروندی می باشد . قبل از این که متقاضی گرفتن پاسپورت المان شوید باید از طریقی بتوانید اقامت کشور آلمان را به دست بیاورید در ادامه به توضیحاتی در مورد به دست آوردن اقامت آلمان می پردازیم .

پاسپورت آلمان و اقامت از طریق تحصیل و کار

با تحصیل در آلمان نمی توانید مستقیما برای اخذ پاسپورت اقدام کنید . اما زمینه ی اولیه آن فراهم می شود . بعد از تحصیل در دانشگاه ۱ سال اقامت کاریابی دریافت می کنید بعد از یافتن کار ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل می کنند بعد از  کار در آلمان می توانید برای اخذ پاسپورت آلمان اقدام کنید .

بیشتر بخوانیم :  آیا می توانید از پس هزینه های تحصیل در آلمان برآیید؟

بعد از ۵ سال کار در آلمان می توانید برای اخذ پاسپورت اقدام کنید . برای گرفتن اقامت از طریق کار ۲ روش امکان پذیر است . با داشتن دعوتنامه از طرف کارفرمای آلمانی کار باید رسمی باشد و به تایید اداره مهاجرت آلمان برسد . ویزای جستجوی کار در آلمان این ویزا به متقاضی ۶ ماه داده می شود که امکان می دهد متقاضی کار پیدا کند .

پاسپورت آلمان و اقامت از طریق سرمایه گذاری 

از روش های مختلفی می شود در کشور آلمان سرمایه گذاری کرد که شامل : سرمایه گذاری در بازار سهام ، سرمایه گذاری به روش ثبت شرکت ، سرمایه گذاری به روش خرید ملک ، همچنین کارآفرینی در آلمان همانند سرمایه گذاری می باشد .

پاسپورت آلمان و اقامت از طریق تولد و ازدواج 

یکی از راه های گرفتن تابعیت هر کشوری تولد می باشد . سیستم اعطای تابعیت در هر کشور متقاوت است و بر دو اساس می باشد که عبارتند از سیستم تابعیت بر اساس خاک و سیستم تابعیت بر اساس خون . در اکثر کشورهای اروپا سیستم تابعیت  بر اساس خون حاکم می باشد . که در کشور آلمان نیز همین طور است . در کشور آلمان به کمتر کسی بر اساس خاک تابعیت می دهند . به همین دلیل تولد در این کشور تنها دلیل برای اخذ تابعیت نمی باشد .  😟

پاسپورت آلمان و اقامت از طریق ازدواج 

از طریق ازدواج و به طور مستقیم نمی توان تابعیت آلمان را اخذ کرد . 😟 فردی با ازدواج با تبعه آلمان می تواند اقامت موقت کسب کند . این شخص با ۲ سال زندگی مشترک و ۳ سال اقامت موقت می تواند برای اخذ پاسپورت و تابعیت اقدام کند . لازم به ذکر است برای گرفتن پاسپورت آماده سازی مدارک لازم می باشد . که شامل ارائه برخی اسناد و مدارک ، مدرک زبان آلمانی و امتحان شهروندی می باشد .

بیشتر بخوانیم :  سفری هیجان انگیز برای کودکان در آلمان

پاسپورت آلمان و اقامت از طریق پناهندگی 

به شما گرفتن اقامت در آلمان از طریق پناهندگی را به هیج وجه توصیه نمی کنیم چرا که بسیار دشوار و پرپیچ و خم است . 😨 برای اقامت در این کشور بهتر است از راههای قانونی استفاده کنید . غیر از وجود خطرات مختلف در راه رسیدن به این کشور مشکلات دیگری نیز وجود دارد. اخراج فرد به کشور مبدا و قبول نکردن پناهجو ، زندگی در کمپ و شرایط بد زندگی در آن و نداشتن رفاه .

در این مطلب راه های مختلف کسب پاسپورت را توضیح دادیم . برای به دست آوردن پاسپورت المان ابتدا باید موفق شوید اقامت این کشور را از روش های گوناگون به دست آورید . اگر تمایل دارید مشاوره ی رایگان در مورد اخد اقامت آلمان و دیگر کشورها بدست بیاورید با همکاران ما تماس بگیرید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

یورو ویزا برای مهاجرت

همیشه می گوییم برای مهاجرت به هر کشور دیگر خوب برسی کنید و دانسته گام بردادید وگرنه …

البته برای هر نوع مشاور های در خصوص سرمایه گذری اقامت و …..

می تونید با ما تماس بگیرید 

بپرسید و دانسته قدم بردارید

۰۹۲۱۹۵۷۹۹۰۳