5 نکته برای سفر امن!

همه دلشون میخواد سفر خارج از کشورشون امن و بدون استرس باشه. متاسفانه گاهی مسافران با خطراتی روبرو میشن و یا با مشکلاتی روبرو میشن که به آسانی میتوان از آن جلوگیری کرد. در اینجا ۵ نکته برای سفر امن! رو معرفی می کنیم:

 

۱٫اشیا قیمتی همراه نداشته باشید!

این فکر خوبی نیست که اشیا قیمتی خود رو در سفر خارجی همراه داشته باشین. آمریکایی ها به راحتی قربانی دزدها میشن. برای جلوگیری از این اتفاق اشیا ارزشمند و قیمتی رو در خانه نگهداری کنین، یا در هتل محل اقامت بذارین، یا زیر لباس پنهانش کنین تا کسی نتونه ببینه. این شامل جواهرات، کارت اعتباری، پول نقد و پاسپورت میشه. بهتره به جای پول نقد، کارت اعتباری همراه داشته باشین تا در صورت دزدیده شدن، آن را فاقد اعتبار کنین.

۲٫یه نسخه از مدارک سفر را به دوستان یا خانواده بسپارید!

همیشه دوستان و یا خانواده را از جایی که هستید مطلع کنید. در این صورت، اگر اتفاقی افتاد آنها میدانند چطور به شما دسترسی پیدا کنند.

سفر امن

مطلع ساختن خانواده

۳٫درباره آداب و رسوم و قوانین مردم بومی تحقیق کنید!

آخرین چیزی که میخواین اتفاق بیفته اینه که مردم محلی رو مورد توهین به طور ناخواسته قرار بدین یا حتی بدتر، قوانین اونا رو زیر پا بذارین. مطمئن بشین که درباره قوانین مقصد اطلاعات دارین تا بتونین به اونا و قوانینشون احترام بذارین. اینجوری میتونین تجربه سفر بهتری داشته باشین.

بیشتر بخوانیم :  معماری اسپانیا شما را شگفت زده می کند!

۴٫مراقب اطراف خود باشید!

در طول سفر به مکان های عجیب و تاریک نرین و سعی کنین در روز به گردش بپردازین. هرگز درباره برنامه های سفر و اقامت با غریبه ها حرف نزنین. مراقب جیب برها باشید. اگر گم شدید از ماموران راهنمایی رانندگی کمک بخواین.

۵٫حمل و نقل عمومی امن را انتخاب کنید!

هرگز سوار ماشین شخصی نشوید. اگر سوار قطار شدید، از افراد غریبه غذا و نوشیدنی نگیرید. اگر اتومبیل کرایه ای گرفتین، شب ها رانندگی نکنین و ماشین رو در مناطق روشن پارک کنین. درها همیشه قفل باشه و حواستون به ادمای مشکوک باشه.

سفر امن

انتخاب وسیله نقلیه

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

یورو ویزا برای مهاجرت

همیشه می گوییم برای مهاجرت به هر کشور دیگر خوب برسی کنید و دانسته گام بردادید وگرنه …

البته برای هر نوع مشاور های در خصوص سرمایه گذری اقامت و …..

می تونید با ما تماس بگیرید 

بپرسید و دانسته قدم بردارید

۰۹۲۱۹۵۷۹۹۰۳