چگونه از شوک فرهنگی پس از مهاجرت جلوگیری کنیم!

وقتی به یک کشور خارجی میرین، باید یه دوره به خودتون وقت بدین تا با فرهنگ کشور جدید سازگار بشین.. زمانی که متوجه بشین این اتفاق براتون افتاده میتونین، به مرور آثارش رو کاهش بدین. برای جلوگیری از جنبه های بد شوک زدگی یه سری مراحل رو باید رعایت کنین. با یکم تحقیق درباره کشور مد نظرتون میتونین از میزان آثار شوک فرهنگی کاهش بدین. با ما باشین که بهتون بگیم چگونه از شوک فرهنگی پس از مهاجرت جلوگیری کنیم!

شوک فرهنگی پس از مهاجرت

شوک فرهنگی پس از مهاجرت

۱٫یک زبان خارجی یاد بگیرید!

یادگیری زبان کشوری که بهش مهاجرت می کنین، بهتون کمک میکنه بهتر ارتباط برقرار کنین و از میزان شوک زدگی و سو، تفاهمات بکاهید. قادر بودن به صحبت با مردم محلی آن کشور به شما امکان میده استرس کمتری داشته باشین.

۲٫برای تفاوت های فرهنگی آماده باشید!

هر چه درباره فرهنگ کشورهای مقصد بیشتر بدونین، آماده تر خواهید بود، و به راحتی با ایده ها و تجارب مختلف کنار میاین. سو، تفاهم بر اساس تفاوت های فرهنگی یک واقعیت هستش ولی میتونه از طریق ارتباط دقیق و حساس کنترل بشه.

بیشتر بخوانیم :  5 نکته برای سفر امن!

۳٫روشن فکر باشید!

نسبت به تفاوت های فرهنگی روشن فکر باشید به عبارتی اپن مایند باشین. اگه با این اختافات آشنا نباشین، ممکنه اولش یکم بترسین. ولی به مرور زمان با چشم پوشی از این موارد میتونین از عهده این شوک بربیاین و زندگی خودتون رو بکنین.

۴٫صبور باشید!

سازگاری با یک کشور جدید و فرهنگش زمان میبره. صبور باشید و به خودتون اجازه بدین گاهی اشتباه کنین و با آزمون و خطا و به مرور زمان همه چیز رو یاد بگیرین.

۵٫یادتون باشه شما در تعطیلات نیستید!

ممکنه شما تجربه تعطلات در کشور میزبان رو داشته باشید. اما فکر نکنین که پرداخت مالیات، بررسی پرونده های محلی، و تجربه موندن در ترافیک همون حس قبلی رو بهتون بده. خب این میتونه برای کسایی که قبلا سفر کردند سخت از کسایی باشه که تازه به اون کشور اومدن باشه. چرا که اونا انتظار این شوک رو ندارند.

پس نباید فک کنین دارین تعطیلات رو در کشور مقصد می گذرونین. مثلا نگرانی های مالی هم میتونه یه جور شوک فرهنگی به وجود بیاره پس باید واقع بین باشین و مث یه توریست به مسائل نگاه نکنین.

بیشتر بخوانیم :  چگونه به خانواده ی خود در آلمان ملحق شوم !
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

یورو ویزا برای مهاجرت

همیشه می گوییم برای مهاجرت به هر کشور دیگر خوب برسی کنید و دانسته گام بردادید وگرنه …

البته برای هر نوع مشاور های در خصوص سرمایه گذری اقامت و …..

می تونید با ما تماس بگیرید 

بپرسید و دانسته قدم بردارید

۰۹۲۱۹۵۷۹۹۰۳