درباره آب و هوای یونان بدانید!

اغلب کسایی که به یونان سفر کردن، عاشق شکوه تابستانی این کشور هستن و یونان رو یه بهشت گرمسیری میشناسن که در تمام طول سال دمای هوا بالا هستش.

خب این دیدگاه تا حدودی درسته ولی باید بدونین که فصل پاییز در یونان، آب و هوای معتدل و باران زیاد به همراه داره. زمستان هوای سردتری داره و بهار در یونان بهترین فصلی هستش که میشه تجربه کرد. با ما باشین و درباره آب و هوای یونان بدانید!

هرچند یونان وسعت زیادی نداره ولی هر گوشه اون آب و هوای مخصوص به خودش رو داره. هر چه به سمت شمال برین، مناطق کوهستانی تری داره و هوا هم سردتره. یخ و برف هم که یک ویژگی اصلی این منطقه هستش و دما نسبت به مناطق جنوبی خیلی کمتره.

حتی اگر در تابستان از سمت ساحل به سمت مناطق کوهستانی برین، متوجه کاهش دما  خواهید شد. مناطق ساحلی و جزایر یونانی از آب و هوای معتدل تری برخورداره ولی به دلیل رطوبت بالا و بادهای ساحلی در زمستان، حتی نسبت به مناطق کوهستانی سردتر میشه.

بیشتر بخوانیم :  راهنمای خرید ملک در یونان!

از طرف دیگر تابستان های داغی دارد و همین آفتاب بی پایان و عدم بارش باران ، یونان رو به بهشتی برای علاقمندان به تعطیلات ساحلی تبدیل کرده.

آب و هوای یونان

آب و هوای یونان

اطلاعات کلی درباره آب و هوای یونان

دمای متوسط در یونان از ۱۴ تا ۲۰ درجه سانتیگراد هستش و کشور بر اساس آب و هوا به سه منطقه تقسیم میشه:

جزایر اژه، اتیکا و کرت، آفتاب، باران کم، و بادهای موسمی رو تجربه می کنن. و اما در زمستان، طوفان و هوای سرد و برف کم در مناطق کوهستانی رو شاهد هستین.

در سرزمین یونان، (پلوپونز، تسالی، اپیروس، مقدونیه) تابستان به همان گرمی هستش ولی احتمال طوفان و باران بیشتره. زمستان های خیلی سرد با رعد و برق و برف. درحالی که در پاییز باران زیادی میباره و گاهی سرد میشه. کوه های بلند پیندو و رودوپ در طول همه فصل ها پوشیده از برف هستش.

بهترین زمان برای سفر به یونان

گرمترین هوا در یونان و جزایر یونانی از اواخر می تا اوایل اکتبر هستش که آفتابی و گرمه  و جون میده واسه شنا کردن. دمای آب در ماه های تابستانی افزایش پیدا می کنه. دریا در ماه می واسه شنا کردن خنکه درحالی که هوا دلپذیره. آب در آگوست و اوایل سپتامبر گرمتر هستش .

بیشتر بخوانیم :  5 جزیره برتر برای خرید ملک در یونان
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

یورو ویزا برای مهاجرت

همیشه می گوییم برای مهاجرت به هر کشور دیگر خوب برسی کنید و دانسته گام بردادید وگرنه …

البته برای هر نوع مشاور های در خصوص سرمایه گذری اقامت و …..

می تونید با ما تماس بگیرید 

بپرسید و دانسته قدم بردارید

۰۹۲۱۹۵۷۹۹۰۳