مراحل خرید ملک در یونان

اگر فکر خرید ملک در یونان دارین، در اینجا مراحل اصلی خرید خانه در شهرها و جزایر یونان رو براتون اوردیم. ۵ مرحله خرید ملک در یونان! کدام است؟

مراحل خرید ملک در یونان

خرید ملک در یونان

مرحله اول: تعیین منطقه مورد نظر برای خرید ملک

شاید جزیره ای در یونان رو برای زندگی در آینده در نظر دارین. یا شاید یک شهر یا روستا.. اولین کاری که باید بکنین اینه که املاک به فروش گذاشته شده در حوالی منطقه مورد نظرتون رو بررسی کنین. HomeGreekHome و XEproperty دو سایتی هستن که املاک در مناطق مختلف رو نشون میدن. برخی ویژگی های کلیدی، دسترسی به فرودگاه، آب و هوای منطقه، مسافت تا دریا، غذاهای محلی، مناطق شلوغ و یا دورافتاده، امکانات درمانی، مناطق خرید و غیره هستن که باید بهشون توجه کنین.

مرحله دوم: تعیین ارزش بازار

وقتی خانه در منطقه مورد علاقه رو پیدا کردین باید پیشنهاد قیمت بدین. باید بدونین که لیست قیمت با قیمت بازار متفاوته. چیزی که توی تبلیغ میبینین، قیمت لیست هستش که ممکنه دقیقا با قیمت بازار متفاوت باشه. اگه شما ارزش ملک در بازار یونان رو بدونین راحت تر میتونین برای پیشنهاد قیمت به مذاکره بشینین.

بیشتر بخوانیم :  راهنمای خرید ملک در یونان!

حالا چطور باید ارزش ملک مورد نظرمو بدونم؟ دو راه وجود داره . شما میتونین دو پروفایل مشابه رو مقایسه کنین و نتیجه گیری کنین. و یا میتونین یه نفر رو برای ارزیابی ارزش ملک خود استخدام کنین.

مرحله سوم: مذاکره درباره قیمت ملک

وقتی ار ارزش ملک به طور کامل آگاه شدین، در مورد قیمت ملک به گفت و گو بنشینین. میتونین خودتون این کار رو انجام بدین و یا یه نفر رو برای مذاکره استخدام کنین. درسته این کار اختیاری هستش ولی به شدت توصیه میشه : اگه میخواین ارزش و کیفیت ملکی که میخرین رو بدونین ، میتونین درخواست بازرسی داشته باشین. یه مهندس از ملک شما بازدید خواهد کرد و فضای داخلی ، بیرونی ، لوله کشی، گرمایش و تهویه رو بررسی می کنه.

مرحله چهارم: قرارداد خرید ملک

وقتی در مورد قیمت ملک به توافق رسیدین باید یک قرارداد خرید بنویسین که در یونان اجباری نیست ولی توصیه میشه که برای حفظ حقوق خریدار و فروشنده رعایت بشه.

بیشتر بخوانیم :  درباره آب و هوای یونان بدانید!

قرارداد خرید چیست؟ سندی که ملک رو از لیست فروش حذف میکنه و به فروشنده ثابت می کنه که خریدار جدی هستش و تمام شرایط رو رعایت خواهد کرد.

مرحله پنجم: امور قانونی

این مسئولیت خریدار هستش. وکیلی که شما استخدام کردین باید به دفتر ثبت اسناد بره و اطمینان پیدا کنه که ملک متعلق به خریدار هستش و هیچ محدودیتی مثل وام، مجوز و غیره نداره. برای انجام این کارهای قانونی مثلا برای یک آپارتمان در آتن بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ یورو هستش و به عهده خریداره.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

یورو ویزا برای مهاجرت

همیشه می گوییم برای مهاجرت به هر کشور دیگر خوب برسی کنید و دانسته گام بردادید وگرنه …

البته برای هر نوع مشاور های در خصوص سرمایه گذری اقامت و …..

می تونید با ما تماس بگیرید 

بپرسید و دانسته قدم بردارید

۰۹۲۱۹۵۷۹۹۰۳