قوانین خرید ملک در یونان!

راهنمای قوانین خرید ملک در یونان و نکات اصلی که سرمایه گذاران باید قبل از خرید ملک در یونان باید بدانند، را در اینجا به طور خلاصه ارائه می کنیم. پس با ما باشید.قوانین خرید ملک در یونان! چیست؟

قوانین خرید ملک در یونان!

قوانین خرید ملک در یونان!

یونان نه تنها به خاطر زیبایی طبیعی، آب و هوای معتدل و موقعیت جغرافیایی خوبش، بلکه بخاطر کاهش چشمگیر قیمت بعداز بحران اقتصادی ۲۰۱۰،در چند سال اخیر به یک مرکز گردشگری محبوب برای سرمایه گذاران تبدیل شده. سرمایه گذاران سراسر دنیا به یونان به چشم یک مرکز سرمایه گذاری درجه یک نگاه می کنند و برای بهره مندی از مزایای قیمت ارزان ملک در یونان، به سمت این کشور هجوم می آورند.

یونان یکی از اعضای اتحادیه اروپا هم هستش. همچنین عضور منطقه یورو هستش و از تمام مزایای استفاده از ارز مشترک بدون خطر کاهش ارز برخورداره. بیشتر املاک در یونان خصوصی هستش.

قوانین خرید ملک در یونان

۱٫حقوق در املاک یونان

صاحبان املاک در یونان حقوق متفاوت دارند:

  • مالکیت کامل (مطلق یا مشترک)
  • مالکیت مشروط (مطلق یا مشترک)
بیشتر بخوانیم :  راهنمای خرید ملک در یونان!

باید خریدار یکی از این حقوق رو برای فروشنده در معامله در نظر بگیره تا مطمئن بشه که ارزش املاک به طور کامل یا مشروط منتقل میشه.

۲٫به دست آوردن املاک در یونان

راه های مختلفی برای به دست آوردن املاک در یونان وجود داره. برای سرمایه گذاران این راه ها به صورت زیر هستش:

خرید قراردادی: خریدار و فروشنده در یک دفتر اسناد رسمی حاضر شوند و مدارکی رو امضا کنند که در دفاتر رسمی هم ثبت بشه.

خرید از طریق حراج عمومی: از سال ۲۰۱۷ دولت یونان مزایده های الکترونیکی برگزار می کنه. یونانی ها و خارجی ها میتونن به طور آنلاین ثبت نام کنند. همه میتونند در این مزایده شرکت کنند و نتایج در مجله هفتگی یونان قابل دسترسی هستش.

املا و مستغلات یونان

خرید ملک در یونان

روند خرید املاک در یونان

  1. بعد از انتخاب ملک، خریدار باید برای انجام تمام کارهای قانونی لازم یک وکیل تعیین کند. کارهای قانونی باید در لند ریجستری صورت گیرد و مطمئن شوید که املاک و دارایی به فروشنده تعلق داره و هر گونه غرامتی مثل (وام مسکن و غیره) پرداخت شده باشه. وکیل همچنین باید بررسی کنه که موقعیت ملک شامل محدودیت و ممنوعیتی نباشه.
  2. صدور شماره مالیاتی.این یکی از شرایط دولت یونان هستش که هر یک از طرفین قرارداد قبل از خرید ملک شماره مالیاتی خودش رو داشته باشه.
  3. بررسی فنی ملک. این مرحله اجباری نیستش ولی توصیه میکنیم انجام بدین چون ممکنه هر مشکلی رخ بده و سرمایه گذاری شما شکست بخوره.
  4. پرداخت وجه تمبر (مالیات انتقال). در واقع ۳ درصد از ارزش معامله هستش.
  5. تکمیل قرارداد خرید در دفاتر رسمی. اسما ملک به نام خریدار زده میشه که اولین مرحله خرید هستش.
  6. ثبت سند به نام خریدار در لند ریجستری انجام شود که مالکیت رو قطعی می کنه.
  7. ثبت ملک به طور آنلاین با مقامات مالیاتی.
بیشتر بخوانیم :  درباره آب و هوای یونان بدانید!

مالیات

مالکیت املاک در یونان ، مالیات سالانه در بر داره که بر اساس ارزش هر ملک و در ارتباط با ارزش کلی دارایی محاسبه میشه. در حال حاضر مالیات سالانه در ۵ مرحله دریافت میشه. این مالیات از افراد و اشخاص حقوقی گرفته میشه چه در یونان سکونت داشته باشند، چه فقط ملک خریده باشند.

درآمدی که از املاک بدست بیاد هم شامل مالیات میشه. افرادی که از اجاره خانه بهره مند میشوند، باید مالیات مختلفی پرداخت کنند. اشخاص حقوقی که صاب ملک هستند، به طور متفاوتی باید مالیات پرداخت کنند و ۲۹ درصد را باید به شرکت مالیاتی بدهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

یورو ویزا برای مهاجرت

همیشه می گوییم برای مهاجرت به هر کشور دیگر خوب برسی کنید و دانسته گام بردادید وگرنه …

البته برای هر نوع مشاور های در خصوص سرمایه گذری اقامت و …..

می تونید با ما تماس بگیرید 

بپرسید و دانسته قدم بردارید

۰۹۲۱۹۵۷۹۹۰۳