راهنمای خرید ملک در یونان!

خرید ملک در خارج از کشور شاید دلهره آور به نظر بیاد، ولی خرید خانه در یونان روندی ساده داره. اطلاعاتی که در اینجا ارائه می کنیم میتونه نگرانی های شما رو کاهش بده، ولی در صورت داشتن هر گونه سوالی در این زمینه، برای تماس با تردید نکنید. راهنمای خرید ملک در یونان! با ما باشید..

 

چه کسی امکان خرید ملک در یونان را دارد؟

شهروندان اتحادیه اروپا قادر به خرید ملک در اروپا هستن. در شرایط خاص، اتباع سایر کشورها نیز امکان خرید ملک در یونان رو دارن. برای اطلاع از این شرایط خاص، لازمه که با کنسولگری یونان و یا سفارت یونان در ایران تماس بگیرین.

وکیل

ثبت وکیل برای انجام کلیه امور معاملاتی ملک در یونان ضروری هستش. شما میتونین به انتخاب خودتون یه وکیل بگیرین و یا سفارت یک وکیل داخلی آشنا به امور خرید ملک رو بهتون معرفی می کنه.

خرید ملک در یونان

وکیل

قرارداد خرید

بعد از اینکه خانه دلخواه خودتون در یونان رو برای خرید پیدا کردین، یه فرم قرارداد خرید رو باید تکمیل کنین که در آن قیمت توافقی ملک، تخمین مالیات انتقال ملک و هزینه های قانونی تعیین شده. علاوه بر این، قیمتی توافقی نیز باید پرداخت شود.

بیشتر بخوانیم :  درباره آب و هوای یونان بدانید!

هزینه ملک در یونان

همانطور که در قرارداد خرید تعیین شده، پرداخت ۱۰ درصد از قیمت توافقی خرید ملک، برای تهیه قرارداد ضروری هستش. پس از پرداخت این هزینه، دو طرف قرارداد باید خرید و فروش رو به اتمام برسونن.

انتقال هزینه ها

شما باید یه حساب بانکی داخلی باز کنین تا هزینه ها رو برای خرید ملک انتقال بدین. این کار فقط ۱۵ دقیقه وقت میگیره و بهتره در بانکی حساب باز کنین که تجربه کار با مشتریان خارجی داشته باشه. تمام چیزی که نیاز دارین یه پاسپورت هستش و لازم نیس فورا پول به حساب واریز کنین. اصل و کپی گذرنامه رو همراه داشته باشین.

برای خرید ملک در یونان، قبل از هر کاری لازمه که پولتون رو به یورو چنج کنین.

وکالت نامه

حضور خریدار برای امضای قرارداد الزامی نیست. اگر براتون مقدرو نیس که حضور پیدا کنین، باید از قبل یک وکالت نامه تنظیم کنین تا امکان امضای قرارداد توسط وکیل در غیبت شما باشه. با توجه به وضعیت فروشنده مثل موقعیتش ، از ۵ روز تا یک ماه از زمان تصمیم گیری برای امضای قرارداد وقت داره. اگر شما در یونان نباشین، وکالت نامه شما به وکیل امکان میده تا از طرف شما قرارداد خرید خانه رو امضا کنه.

خرید ملک در یونان

وکالت نامه

هزینه ها

علاوه بر هزینه خرید ملک، یک سری هزینه های قانونی و مالیات انتقال ملک هم باید بپردازین که ۱۰ در صد هزینه خرید هستش. مشاورین املاک هم ۲ درصد ارزش قرار داد رو میگیرن.

بیشتر بخوانیم :  5 مرحله خرید ملک در یونان!

بازگشت مالیات

اگر شما صاحب ملک در یونان هستین باید یک فرم مالیاتی سالیانه ثبت بشه و باید یک حسابدار برای ارسال هزینه ها به ایران استخدام کنین.

زمانبندی

تقریبا حدود چهار هفته بعد از امضای قرارداد، خرید ملک به اتمام میرسه.

اجاره ملک شما

اگر تصمیم به اجاره ملک خود رو دارین، باید مجوز داشته باشین. برای بیشتر افرادی که در یونان ملک میخرن، اجازه نامه برایاجاره در زمان نبودشان مهم هستش. به این منظور باید یه مجوز معتبر از سازمان گردشگری یونان تهیه کنین.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

یورو ویزا برای مهاجرت

همیشه می گوییم برای مهاجرت به هر کشور دیگر خوب برسی کنید و دانسته گام بردادید وگرنه …

البته برای هر نوع مشاور های در خصوص سرمایه گذری اقامت و …..

می تونید با ما تماس بگیرید 

بپرسید و دانسته قدم بردارید

۰۹۲۱۹۵۷۹۹۰۳