آنچه درباره مهاجرت به اسپانیا باید بدانید!

اسپانیا به مدت طولانی در لیست بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت قرار داشت. البته باوجود آب و هوای عالی، هزینه پایین زندگی، سیستم بهداشتی مناسب ، سبک زندگی عالی تعجبی هم نداره.

بر اساس اطلاعات دولت اسپانیا، حدود ۲۹۶ هزار شهروند بریتانیایی، در اسپانیا زندگی می کنند. در بخش کاری رقابت بالایی در این کشور وجود داره. خب شما اگه به دنبال یک زندگی رویایی هستین، به چی نیاز دارین؟ با ما باشین تا آنچه درباره مهاجرت به اسپانیا باید بدانید! رو بهتون بگیم.

 

اقامت در اسپانیا

برتانیایی ها وسایر اقلیت های اروپایی برای گردشگری، زندگی ، کار و حتی تحصیل در اسپانیا نیازی به ویزا ندارند. به هرحال، هر کسی که برای تعطیلات قصد اقامت داره، باید یک شماره شناسایی خارجی و کارت اقامت اسپانیا دریافت کنه. البته برای ما ایرانی ها فرق داره و باید ویزا رو تهیه کنیم.

 

هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا بسیار کمتر از کشورهای اروپای غربی هستش. با این حال حقوق اسپانیایی ها کمتر هستش ، پس اگه مشغول به کار در اسپانیا هستین، باید این مسئله رو در نظر بگیرین.

بیشتر بخوانیم :  دانستنی های مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری!

بانک های اسپانیا به دو بخش تقسیم میشن: بانک های محلی و بانک های اصلی. شما میتونین قبل از رفتن به اسپانیا، یک حساب بانکی باز کنین که برای آن نیاز به موارد زیر دارین:

  • پاسپورت
  • آدرس
  • گواهی اشتغال به کار

هزینه زندگی در اسپانیا

در اسپانیا کجا زندگی کنیم؟

میتونین از سایت های املاکی مثل comprarcasa.com و غیره ، خانه های اجاره ای پیدا کنین. در اسپانیا خانه های ارزان تری نسبت به انگلیس پیدا خواهید کرد. شما میتونین یه آپارتمان کوچک در اسپانیا در مادرید یا بارسلونا با ماهی ۳۰۰ یورو بگیرین. وقتی خانه ای مناسب برای اجاره پیدا کردین باید مدارک زیر رو تهیه کنین:

  • یک کارت شناسایی
  • شواهدی از توانایی مالی برای پرداخت کرایه
  • NIE

قیمت املاک اسپانیا از سال ۲۰۰۸ حدود ۳۰ پیک کاهش یافته. اگر قصد خرید ملک در اسپانیا  رو دارید ، قبل از خرید دو بار اعتبار کالا، وکلا و املاک رو بررسی کنین که مطمئن بشین یک ملک رو برای بار دوم به شما نفروشند.

بیشتر بخوانیم :  راه های مهاجرت به اسپانیا کدامند!

اقامت در اسپانیا

مالیات و حقوق بازنشستگی در اسپانیا

بهتره قبل از مهاجرت به اسپانیا، قوانین پیچیده مالیات رو از مشاوران املاک پرس و جو کنین. به طور خلاصه اگه شهروند رسمی حساب میشین، مالیات بردرآمد اسپانیا رو به طور جهانی باید پرداخت کنین، در حالی که افرادی غیر شهروند، فقط مالیات بر در آمد اسپانیا رو پرداخت می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

یورو ویزا برای مهاجرت

همیشه می گوییم برای مهاجرت به هر کشور دیگر خوب برسی کنید و دانسته گام بردادید وگرنه …

البته برای هر نوع مشاور های در خصوص سرمایه گذری اقامت و …..

می تونید با ما تماس بگیرید 

بپرسید و دانسته قدم بردارید

۰۹۲۱۹۵۷۹۹۰۳