5 نکته درباره فرهنگ مردم ترکیه

خلاصه کردن فرهنگ و سنت ترکیه توی یه مقاله ممکن نیستش چرا که ملیت های متعددی مثل یونانی، گرجی، عربی در سراسر ترکیه هستن که فرهنگ و تاریخش رو شکل دادن..

شواحل مرز شمال شرقی ترکیبی تنگاتنگ از فرهنگ گرجی و ترکی هستن و جنوب شرقی، فرهنگ کرد و عربی رو منعکس می کنه. در حالی که سواحل غرب، بیش از ۸۰ سال هستش که تحت تاثیر سنت های اروپایی بوده. با این وجود سنت های اندکی در سراسر ترکیه پایدار موندن.. با ما باشین تا ۵ نکته درباره فرهنگ مردم ترکیه رو بهتون بگیم:

 

ملاقات روزمره

ترک ها عاشق جشن، همدردی هستن و عباراتی مختص ملاقات های روزانه و مراسم های مختلف دارن. اگه یه دوستی مریض بشه اونا از عبارت “Gecmis Olsun” یعنی “زود خوب شی” استفاده می کنن. اگه به یک مغازه وارد بشین اونا از عبارت “Gecmis Olsun” به معنای “خوشامدگویی” استفاده می کنن. خوبه که ی چند تایی رو یاد بگیرین تا بتونین با ترک ها ارتباط خوبی برقرار کنین.

بیشتر بخوانیم :  آب و هوای ترکیه چطور است!

چشم و نظر

توی اعتقادات اسلامی، یک مهره ای برای چشم و نظر دارن که توی سرویس حمل و نقل، خانه، اداره دیده میشه. ترک ها معتقدن، این طلسم چشم بد رو دور میکنه و در فرهنگ ترکی یکی از سوغات های اصلی هستش.

طلسم ترکی

طلسم ترکی

تولد کودکان

وقتی یه بچه به دنیا میاد، دوست و آشنا براش طلسم چشم و نظر میارن. ترک ها به بچه ها خیلی احترام میذارن، پس تعجب نکنین اگه به بچه هاتون توجه زیادی کردن. بچه ا در ترکیه سمبل افزایش هستن چرا که جمعیت رو زیاد می کنن.

غذای ترکی

غذا بخش جدایی ناپذیر از فرهنگ ترکیه هستش. هر وعده هدیه ای از خدا هستش تا ازش لذت ببرین، نه هدر بدین. . واسه همین زنان ترکی ساعت ها رو در آشپزخانه میگذرونن. صبحانه مهمترین وعده غذایی هستش که شامل تخم مرغ ، خیار، گوجه فرنگی و زیتون هستش و البته نون در هر وعده غذایی استفاده میشه. حتی بضی از ترک ها بر سر سفره ای که نان نباشه، نمیشینن.

غذای ترکی

غذای ترکی

حمام ترکی

این سنت از حمام های عمومی رومی گرفته شده و توسط عثمان ها به دو بخش تقسیم شده. برخی از حمام های ترکی مخصوص توریست ها هستن چرا که غربی ها ترجیح میدن در حمام لباس شنا به تن کنن و بقیه میخوان لباس سنتی بپوشن و روز زن ها برای ترک ها جدا هستش.

بیشتر بخوانیم :  بهترین مکان ها برای خرید ملک در ترکیه

مردم بدون لباس یا با مایو وارد میشن تا در سونای آب سرد بشینن. در اینجا اسکراب پوست با صابون های خوشبو و ماساژ درمانی هم انجام میشه.

حمام ترکی

حمام ترکی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

یورو ویزا برای مهاجرت

همیشه می گوییم برای مهاجرت به هر کشور دیگر خوب برسی کنید و دانسته گام بردادید وگرنه …

البته برای هر نوع مشاور های در خصوص سرمایه گذری اقامت و …..

می تونید با ما تماس بگیرید 

بپرسید و دانسته قدم بردارید

۰۹۲۱۹۵۷۹۹۰۳