درباره تاریخ ترکیه بدانید!

به طور طبیعی آناتولی قبل از ترک ها وجود داشته ولی ان منطقه به “ترکیه” تبدیل نشده تا زمانی که ترک های سلجوق در قرن ۱۱ میلادی به این منطقه اومدن. در آگوست ۱۰۷۱ ، سلجوقیان تحت حاکمیت آلپ ارسلان موفق به شکست دادن یه ارتش مسیحی به رهبری بیزانس شد. در واقع شکست بیزانس، شروع سلطنت ترکیه در سراسر آناتولی (که بخشی از ترکیه مدرن هستش) شد.  با ما همراه باشید تا بیشتر  درباره تاریخ ترکیه بدانید!

تاریخ ترکیه

سلجوقیان مدت های مدیدی شمشمیر به دست نگرفتن. ظرف ۱۵۰ سال، یک قدرت عظیم از دور دست ها تا شرق و به سمت آناتولی حرکت کرد. اگرچه چنگیز خان هرگز به ترکیه نرفت، مغولان او این کار رو کردن. در ژوئن ۱۲۴۳، یک ارتش مغول که توسط نوه چنگیز فرماندهی شد، سلجوقیان رو شکست دادن و سلطنت سلجوقی رو نابود کردن.

legu’s Ilkhanate یکی از بزرگترین امپراطوری های مغول ، حدود ۸۰ سال به ترکیه حکومت کرد. بیزانس ها ، همانطور که حکومت مغول ضعیف شد، بار دیگر کنترل امور آناتولی  به دست گرفت.

بیشتر بخوانیم :  قوانین خرید ملک در ترکیه

یکی از آن ولایت های کوچک در شمال غربی آناتولی، در اوایل قرن چهاردهم شروع به گسترش آناتولی کرد. در شهر بورسا، عثمان بیلیک موفق شد نه تنها آناتولی بلکه بالکان، خاورمیانه و آفریقای شمالی رو تسخیر کنه. سلطنت عثمانی در ۱۴۵۳ در زمان تصرف پایتخت قسطنتنیه به امپراطوری بیزانس ضربه زد.

سرانجام در نوامبر ۱۹۲۲ سلطنت عثمانی به طور رسمی لغو شد. تقریبا یک سال بعد در اکتبر ۱۹۲۳ ، جمهوری ترکیه با سرمایه اش در آنکارا اعلام شد. مصطفی کمال اولین رییس جمهور جدید سکولار شد.

در سال ۱۹۴۵ ترکیه عضو هیئت مدیره سازمان ملل متحد شد. اون سال پایان حکومت تک حذبی در ترکیه هم بود که بیست سال تداوم یافت.

با توجه به ریشه های جمهوری که به رهبران نظامی سکولار مثل مصطفی کمال آتاتورک میرسه، ارتش ترکیه خودش رو ضامن دموکراسی سکولار در ترکیه میدونه. به همین ترتیب، در سال های ۱۹۶۰، ۱۹۷۱، ۱۹۸۰ و ۱۹۹۷، کودتا ها را متوقف کرده است.

بیشتر بخوانیم :  آب و هوای ترکیه چطور است!
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

یورو ویزا برای مهاجرت

همیشه می گوییم برای مهاجرت به هر کشور دیگر خوب برسی کنید و دانسته گام بردادید وگرنه …

البته برای هر نوع مشاور های در خصوص سرمایه گذری اقامت و …..

می تونید با ما تماس بگیرید 

بپرسید و دانسته قدم بردارید

۰۹۲۱۹۵۷۹۹۰۳