قوانین خرید ملک در ترکیه

دانستن اصول قوانین ملک در ترکیه برای هر کسی که به دنبال خرید خانه در ترکیه هستش، ضروریه. این به حفظ منافع شما کمک میکنه ، اما مطمئن بشین بعد از انتخاب خانه جدیدتون در ترکیه، روند قانونی و امضای قرار داد رو پیگیری کنین. قبل از خرید بذارین به این سوالات برای شما پاسخ بدیم و قوانین خرید ملک در ترکیه رو بهتون بگیم:

آیا خرید ملک در ترکیه امن است؟

صاحبان خانه زیادی در ترکیه وجود دارند که برخی از آنها در تمام طول سال در ترکیه زندگی می کنند، در حالی که برخی دیگر فقط برای تعطیلات به آنجا میروند.

زمانی ترکیه قوانینی وضع کرد که اجازه خرید املاک و مستغلات ترکیه رو به خارجی ها میداد، ولی سیستم منسوخ مانع اجرای آن شد ولی حالا خارجی به راحتی میتونن در این کشور ملک بخرن.

املاک ترکیه

املاک ترکیه

کدام ملیت در ترکیه میتواند ملک بخرد؟

تا سال ۲۰۱۲ ، اغلب خارجی ها از خرید ملک در ترکیه به خاطر توافق نامه های متقابل منع میشدند. با این حال این قانون در سال ۲۰۱۲ لغو شد و امروزه بیشتر ملیت ها میتونن در املاک و مستغلات ترکیه سرمایه گذاری کنند. اکثر ملیت ها هیچ محدودیتی ندارند به جز تعداد محدودی..

بیشتر بخوانیم :  چرا باید در ترکیه ملک بخریم؟

 

ضرورت دانستن قوانین خرید ملک در ترکیه برای خارجی ها

اولین نکته ای که باید بدونین اینه که چه چیزی رو میتونین و چه چیزی رو نمیتونین به طور قانونی در ترکیه بخرین. طبق قانون ثبت احوال ترکیه ماده ۲۶۴۴ ، مقالات ۳۵ و ۳۶، یک فرد خارجی میتونه املاک مسکونی، و ساختمانها و زمین های تجاری رو بخره.

محدودیت ها عبارتند از:

  • نه بیشتر از ۳۰ هکتار در سراسر کشور..
  • نه بیشتر از ۱۰ درصد مساحت کل منطقه تعیین شده..
  • ملک یا زمین نباید در یک منطقه نظامی باشد..

آیا باید از وکیل استفاده کنم؟

هیچ قانونی برای اجبار شما به گرفتن وکیل وجود نداره ولی به عنوان یک خارجی، پیشنهاد می کنم این کار رو انجام بدین. وکیل مسئول تهیه پیش نویس قرار داد، تایید آن، بررسی ملک برای بدهی قبلی و محدودیت نظامی هستش. تلاش برای انجام این کارها بدون آگاهی از زبان، قانون و یا سیستم یه کار فوق العاده احمقانه هستش.

بیشتر بخوانیم :  درباره تاریخ ترکیه بدانید!

استفاده از مترجم

به عنوان یک خارجی، قرارداد فروش باید به زبان مادری شما ترجمه بشه و هنگام امضای اسناد در دفتر ثبت اسناد ، شما باید به طور قانونی از خدمات مترجم استفاده کنین. این شخص باید به طور رسمی مجوز داشته باشه. هم دفتر ثبت اسناد و هم دفتر املاک، لیستی از مترجمانی رو داره که به طور قانونی باهاشون کار می کنه.

آیا میتوانم به کسی وکالت بدهم؟

شما میتونین شخصی رو به عنوان POA انتخاب کنین تا ملک رو از طرف شما بخره یا بفروشه. البته باید همه چیز مطابق قوانین ترکیه باشه . اکثر افراد وکیل خود را انتخاب می کنن، اما این فرد میتونه هر کسی باشه.اگه شما نمیتونین به ترکیه برین و به کسی وکالت بدین، به کنسولگری ترکیه برین تا این روند رو پشت سر بذارین.

درخواست خلع سلاح نظامی

به برخی خارجی ها هشدار داده میشه که خلع سلاح نظامی بشن، ولی نترسین. این بررسی بر روی ملک انجام میشه نه روی شخص و وکیل شما این روند روانجام خواهد داد. در سال های کذشته ، انتظار برای خلع سلاح حدود ۶ ماه طول می کشید. حالا سیستم تغییر کرده و طی دو تا سه روز این کار انجام میشه.

بیشتر بخوانیم :  5 نکته درباره فرهنگ مردم ترکیه

 

با خرید ملک میتوانیم شهروندی ترکیه را بگیریم؟

برای گرفتن شهروندی ترکیه با خرید املاک این کشور، ارزش خانه شما باید حداقل ۲۵۰,۰۰۰ USD باشه و تا ۳ سال ان را نگه دارید.

اخذ شهروندی ترکیه

اخذ شهروندی ترکیه

چه مالیاتی باید پرداخت شود؟

وقتی در ترکیه ملک میخرید، باید یک تمبر مالیاتی بخرین که ۴٫۴ درصد از قیمت خرید هستش. توافق فروش متفاوت هستش و اگه دارین خونه جدیدتون رو بازخرید می کنین، این مالیات بین خریدار و فروشنده تقسیم میشه.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

یورو ویزا برای مهاجرت

همیشه می گوییم برای مهاجرت به هر کشور دیگر خوب برسی کنید و دانسته گام بردادید وگرنه …

البته برای هر نوع مشاور های در خصوص سرمایه گذری اقامت و …..

می تونید با ما تماس بگیرید 

بپرسید و دانسته قدم بردارید

۰۹۲۱۹۵۷۹۹۰۳