آب و هوای ترکیه چطور است!

ترکیه در موقعیت جغرافیایی مدیترانه ای هستش، جایی که شرایط آب و هوایی هر منطقه با منطقه ای دیگر کاملا متفاوته. در حالی که مناطق ساحلی آب و هوای معتدل تری داره، فلات آناتولی تابستانهای فوق العاده گرم و زمستانهای سرد و بارش کم داره. در واقع مناطق متفاوت ترکیه به دلیل شرایط توپوگرافی نامنظم ، اب و هوای متفاوتی هم دارن. کوه های توروس در نزدیکی سواحل هستن و ابرهای بارانی نمیتونن به داخل کشور نفوذ کنن! با ما باشین تا بهتون بگیم آب و هوای ترکیه چطور است!

 

  • تابستان در ترکیه

تابستان یکی از بهترین فصل ها برای بازدید از ترکیه هستش چرا که با آب و هوای گرم میتونین از شنا، آفتاب گرفتن، رستورانهای ساحلی، باغ های ساحلی و تفریحات شبانه لذت ببرین. ماه های تابستان در ترکیه (زوئن، جولای، آگوست) در پنج منطقه آب و هوایی ترکیه فوق العاده گرم، بدون باران و با بعدازظهرهای خنک همراه هستش. سواحل اژه و مدیترانه زمستانهای بارانی و خنک دارن و تابستانهای نسبتا خشک و گرم..

تابستان در ترکیه

تابستان در ترکیه

  • زمستان در ترکیه

فصل زمستان هم نیز بهترین زمان سفر به ترکیه به شمار میره چرا که میتونین زندگی مردم محلی رو از نزدیک ببینین، و به اسکی و ورزشهای زمستانی دیگر بپردازین. ماه های زمستانی در ترکیه (دسامبر، ژانویه، فوریه) ، همه جا به جز جنوب غربی ترکیه میتونه خنک، بارانی، برفی، گاهی سرد با روزهای آفتابی باشه. واسه همین جنوب غرب ترکیه توریست های کمتر و قیمت های کمتری هم داره. ترکیه در فصل زمستان بیشترین باران را تجربه می کنه.

زمستان در ترکیه

زمستان در ترکیه

  • بهار در ترکیه

فصل بهار هم برای بازدید از ترکیه زمان خوبیه چرا که میتونین از طبیعت زیبا، زندگی محلی، دمای معتدل و جمعیت کم رو تجربه کنین. ماه های بهاری در ترکیه (مارس، آوریل، می) رتبه اول رو در بین فصل ها داره چون آب و هوای معتدلی در انتظارتونه و روزها طولانی تر هستن.

بهار در ترکیه

بهار در ترکیه

  • پاییز در ترکیه

ماه های پاییز در ترکیه (سپتامبر، اکتبر، نوامبر) هم زمان خوبی برای سفر به ترکیه هستش. آب و هوای ترکیه در پاییز معتدل هستش و میتونین از مکان های تاریخی، آب و هوای دلپذیر، زندگی و فرهنگ مردم محلی و طبیعت منحصر به فرد لذت ببرین. روزها در پاییز کوتاه تره و ممکنه در اکتبر بارش ها دوباره شروع بشه.

پاییز در ترکیه

پاییز در ترکیه

بیشتر بخوانید: ۵ نکته درباره فرهنگ مردم ترکیه
بیشتر بخوانیم :  درباره تاریخ ترکیه بدانید!
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

یورو ویزا برای مهاجرت

همیشه می گوییم برای مهاجرت به هر کشور دیگر خوب برسی کنید و دانسته گام بردادید وگرنه …

البته برای هر نوع مشاور های در خصوص سرمایه گذری اقامت و …..

می تونید با ما تماس بگیرید 

بپرسید و دانسته قدم بردارید

۰۹۲۱۹۵۷۹۹۰۳