در این مقاله پاسپورت ترکیه و شرایط اخذ پاسپورت ترکیه را به صورت کامل و علمی توضیح داده ایم . و با خواندین این مقاله پاسخ به برخی سوالات خود را خواهید گرفت . البته برای کسب اطلاعات بیشتر در این موضوع و موضوعات دیگر مانند اقامت ترکیه و … با ما تماس بگیرید تا مشاوران ما با به صورت کاملا رایگان شما را راهنمایی کنند .

پاسپورت ترکیه

به دلیل شباهت ادیان میان ایران و ترکیه ممکن است بسیاری از ایرانیان تمایل داشته باشند به این کشور مهاجرت کنند و پاسپورت ترکیه را دریافت کنند . به دلیل اینکه بخشی از کشور ترکیه در اسیا و بخشی در اروپا می باشد و کشوری اوراسیایی است بسیار کشور خاصی می باشد. ۷۵ درصد مردم ترکیه مسلمان هستند اما حکومت آن سکولار است . پاسپورت ترکیه را با روش های مختلفی می توان به دست آورد که در این مطلب به طور کامل اشاره کرده ایم . اما قبل از ان باید بدانید که پاسپورت این کشور چه میزان اعتبار دارد و چه مزایایی دارد.

قبل از اینکه در مورد مهاجرت به کشوری تصمیم بگیرید بهتر است در مورد آن تحقیق کنید . مهاجرت باید موجب تحول در زندگی شما در جهت مثبت باشد . و باید توجه داشته باشید آیا مهاجرت به ترکیه تحول مثبتی در زندگی شما ایجاد می کند ؟ امتیازات اخذ پاسپورت ترکیه را با دیگر کشورها مقایسه کنید . به طور مثال در صورت اقامت در کشورهای اروپایی می توانید بدون ویزا به بسیاری از کشورها سفر کنید اما پاسپورت ترکیه این امکان را به وجود نمی آورد . باید به وضعیت اقتصادی کشور ترکیه نیز توجه داشته باشید چرا که این کشور در زمینه ی اقتصادی مثبت نمی باشد . کشور ترکیه اقتصاد ضعیفی دارد و نرخ بیکاری آن بالاست .

راهنمای جامع اخذ پاسپورت ترکیه و پاسخ به تمام سوالات شما

اعتبار پاسپورت ترکیه 

برای به دست آوردن پاسپورت هر کشوری باید توجه داشت که در دنیا چه میزان ارزش و اعتبار دارد . و چه مزایایی برای فرد دریافت کننده دارد. پاسپورت ترکیه دارای رتبه ۳۸ جهان می باشد . با به دست آوردن این پاسپورت شخص می تواند بدون نیاز به ویزا به ۷۱ کشور دنیا سفر کند . علاوه بر می افراد دارای این پاسپورت می توانند به ۴۴ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنند و در فرودگاه کشور مقصد ویزا را دریافت کنند . البته با داشتن این پاسپورت برای ورود به ۸۳ کشور دنیا باید ویزا تهیه کنند . یکی از نکته های مثبت در مورد پاسپورت ترکیه امکات حذف تابعیت قبلی فرد می باشد . یعنی کشور ترکیه با تابعیت دوگانه موافق می باشد اما باید به کشور زادگاه خود اعلام کند که تابعیت کشور ترکیه را اخذ کرده است .

بیشتر بخوانیم :  آنچه قبل از مهاجرت به استانبول باید بدانید!

روش های اخذ پاسپورت ترکیه 

از چندین راه می توان پاسپورت ترکیه را به دست آورد که با توجه به شرایط خود می توانید یکی از راه ها را انتخاب نمایید .

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق کار

از طریق کار می توان به کشور ترکیه وارد شد و اقامت و تابعیت این کشور را به دست آورد . استفاده از ویزای کار ترکیه یکی از روش های به دست آوردن پاسپورت ترکیه می باشد. در ابتدا باید از یک کارفرما در ترکیه پیشنهاد کار داشته باشید .که در این صورت می توانید مجوز کار در ترکیه را دریافت کنید . در ابتدا کارفرما باید به وزارت کار کشور درخواست داده و پس از ۹۰ روز بررسی آن پاسخ داده می شود و مجوز کار برای شخص صادر خواهد شد . این مجوز یک ساله می باشد و قابل تمدید است . و پس از گذشت ۸ سال اقامت در کشور ترکیه اقامت دائم این کشور را در یافت می کنید و پس از گذشت ۱۰ سال می توانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید . البته شرایط کار در این کشور چندان مطلوب نیست .

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق تحصیل

یکی از راه های غیر مستقیم برای دریافت پاسپورت ترکیه تحصیل می باشد . بخاطر اینکه کشور ترکیه در همسایگی ایران قرار دارد سفر توریستی به این کشور نیاز به ویزا ترکیه ندارد. و بسیاری از خوانواده ها برای تحصیل فرزندان این کشور را انتخاب می کنند تا بتوانند به راحتی به در طول تحصیل فرزندشان به ترکیه سفر کنند  . این کشور دارای دانشگاه های دولتی و خصوصی می باشد. که هزینه های متفاوت دارند . البته بسیاری از دانشگاه های این کشور دارای رنکینگ خوبی در جهان می باشند . تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور حدود ۲۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار هزینه دارد . که در دانشگاه های خوصوصی به ۸۰۰۰ یورو نیز می رسد . اغلب دانشگاه ها برای ورود آزمون دارند . مدت زمان تحصیل فرد و همچنین سوابق اقامت او در ترکیه برای تحصیل برای اخذ پاسپورت کافی نمی باشد . و شخص باید بعد از تحصیل در این کشور کار کند و یا ازدواج و یا سرمایه گذاری را برای اخذ تابعیت انتخاب کند .

راهنمای جامع اخذ پاسپورت ترکیه و پاسخ به تمام سوالات شما

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

چندین روش برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد که هر کدام از آنها به اقامت و دریافت پاسپورت ختم می شود . البته مبلغ مورد نظر باید به مدت ۳ سال در این کشور سرمایه گذاری شود تا شخص بتواند اقامت بگیرد و در نهایت پاسپورت ترکیه را اخذ کند .

بیشتر بخوانیم :  به هزینه های زندگی در ترکیه توجه کنید !

خرید ملک در ترکیه  با ارزش ۲۵۰،۰۰۰ دلار آمریکا

سرمایه گذاری با سپرده بانکی در ترکیه با ارزش ۵۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا

خرید سهام به ارزش ۵۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا

خرید اوراق قرضه به ارزش ۵۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا

ثبت شرکت و استخدام ۵۰ کارمند ترکیه ای

اگر فرد از یکی از این راه ها در ترکیه سرمایه گذاری کند می تواند اقامت همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود را نیز به دست آورد . در ابتدا به فرد اقامت یک ساله داده می شود و در صورت نگهداری سرمایه در ترکیه به مدت سه سال اقامت او ۲ سال و یا ۳ سال تمدید می شود . سپس بعد از ۱۰ سال اقامت در این کشور می تواند پاسپورت ترکیه را اخذ نماید .

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق تولد 

در زمینه ی تولد کشور ترکیه از قانون خون پیروی می کند . با توجه به این قانون اگر پدر و مادر فرد تابعیت کشور ترکیه را داشته باشند فرزند انها نیز شهروند ترکیه خواهد بود . البته اگر فردی در خاک ترکیه به دنیا بیاید و پدر و مارد فرد مشخص نباشند او تابعیت ترکیه را دریافت خواهد کرد. به طور کلی قانون تولد در ترکیه و اخذ تابعیت این کشور وجود ندارد .

راهنمای جامع اخذ پاسپورت ترکیه و پاسخ به تمام سوالات شما

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج

در صورت ازدواج در کشور ترکیه پاسپورت ترکیه به فرد اهدا می شود . اگر با فردی که تبعه ترکیه است ازدواج کنید و ازدواجتان به صورت قانونی ثبت شود . می توانید اقامت ترکیه را به دست آورید که برای به دست آوردن تابعیت زوجینن باید ۳ سال کنار یکدیگر زندگی کنند . شرایطی نیز برای ثبت این ازدواج وجود دارد :طرفین حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند، ازدواج با اراده دو طرف صورت گرفته باشد، در صورت ازدواج قبلی از آن خارج شده باشند ، اگر مطلقه هستند مدت شرعی را نگه داشته و بعد ازدواج کنند ، اگر بعد از اخذ پاسپورت ترکیه زوجین جدا شوند تابعیت از بین نمی رود .

بیشتر بخوانیم :  آیا تمام چیزهایی که تا به حال در مورد کار در ترکیه شنیده اید تقلبی بوده ؟این مطلب شما را به بهترین شیوه راهنمایی می کند .

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق پناهندگی

با توجه به قوانین بین المللی پناهنده به کسی گفته می شود که از نظر جانی در کشور خود در خطر می باشد و مورد آزار و اذیت قرار گرفته است . و به همین دلیل برای ادامه ی زندگی به کشوری دیگر پناه می برد . کشور ترکیه بر طبق کنوانسیون ژنو نسبت به پناهندگان تعهداتی را پذیرفته است . این کشور تنها پذیرفته که تا زمانی که مهاجرت این شخص به کشور ثالث انجام شود این پناهندگان را در کشور خود بپذیرد این کشور امکانات بسیار ضعیفی را برای پناهنده گان در نظر می گیرد و بهتر است برای کسب اقامت و تابعیت این کشور از راه های دیگری اقدام کنید .

نکاتی مهم در مورد پاسپورت ترکیه 

یکی از نکات مهمی که برای اخذ پاسپورت هر کشوری مورد اهمیت است نداشتن سابقه ی کیفری فرد مورد نظر می باشد . همچنین میزان تطبیق پذیری شما با مردم ترکیه و همچنین یادگیری زبان ترکی مورد اهمیت می باشد. چرا که قبل از دادن پاسپورت ترکیه به شما آزمونی در رابطه با زبان ترکیه از شما گرفته می شود . برای دریافت پاسپورت این کشور باید حقوق و درآمدی در این کشور داشته باشید و آن را اعلام کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

یورو ویزا برای مهاجرت

همیشه می گوییم برای مهاجرت به هر کشور دیگر خوب برسی کنید و دانسته گام بردادید وگرنه …

البته برای هر نوع مشاور های در خصوص سرمایه گذری اقامت و …..

می تونید با ما تماس بگیرید 

بپرسید و دانسته قدم بردارید

۰۹۲۱۹۵۷۹۹۰۳