به دلیل اینکه کشور یونان عضو اتحادیه اروپا و حوضه ی شنگن می باشد. ممکن است افرادی تمایل به اخذ پاسپورت این کشور داشته باشند . به همین دلیل در این مطلب شرایط اخذ پاسپورت یونان و راه های به دست آوردن آن را توضیح دادیم تا بتوانیم به برخی سوالات شما پاسخ دهیم .

Backhand Index Pointing Left on au by KDDI مقدمه

اقامت و تابعیت با یکدیگر متفاوت است کسانی که دارای اقامت دائم یونان می باشند از همه ی حقوق شهروندی برخوردارند مانند امکانات آموزشی و درمانی اما نمی توانند در انتخابات شرکت کنند و یا پست های سیاسی داشته باشند . علاوه بر این افرادی که دارای پاسپورت یونان هستند و شهروند این کشور محسوب می شوند به دلیل اینکه یونان عضو اتحادیه اروپا می باشد می توانند در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا اقامت و کار کنند.

لازم به ذکر است که این کشور تابعیت دوگانه را پذیرفته به همین دلیل کسانی که در اتحادیه اروپا کار و زندگی می کنند کشور یونان را به عنوان تابعیت دوم خود انتخاب کرده اند . این افراد هم می توانند شهروند کشور یونان باشند و هم تابعیت اصلی خود را حفظ می کنند.

پاسپورت این کشور بسیار معتبر می باشد و هم ردیف پاسپورت کشورهای سوئیس کانادا و اتریش می باشد . این کشور برای اعطای شهروندی از نظام خون استفاده می کند و اگر شخصی در این کشور متولد شود اگر مادر یا پدر او شهروند یونان باشند او نیز تابعیت یونان را خواهد گرفت .

راهنمای جامع اخذ پاسپورت یونان

Backhand Index Pointing Left on au by KDDI اعتبار پاسپورت یونان

پاسپورت یونان در مقایسه با کشورهای دیگر از ارزش خوبی برخوردار است . در حال حاضر پاسپورت یونان در رتبه ۴ دنیا قرار دارد. امتیاز پاسپورت یونان ۱۶۴ می باشد یعنی افرادی که دارای پاسپورت یونان هستند می توانند به ۱۶۴ کشور جهان بدون ویزا سفر کنند . با این حال که کشور یونان دارای فراز و نشیب های زیادی در زمینه های اقتصادی بوده اما اکنون به یک کشور قدرتمند در زمینه ی اقتصادی تبدیل شده است . به همین دلیل سرمایه گذاران فراوانی تصمیم گرفته اند تا به این کشور مهاجرت کنند .

Backhand Index Pointing Left on au by KDDI روش های اخد پاسپورت یونان

از راه ها و روش های مختلفی می توان پاسپورت یونان را اخذ کرد یکی از پرطرفدارترین روشها خرید ملک در یونان و گلدن ویزا ، سرمایه گذاری در این کشور ، ثبت شرکت و .. می باشد . ازدواج ، تولد ، کار و تحصیل روش های دیکری هستند که برای اخذ تابعیت موثر می باشد که در ادامه به صورت مجزا توضیح داده ایم .

راهنمای جامع اخذ پاسپورت یونان

Backhand Index Pointing Left on au by KDDI اخذ پاسپورت یونان از طریق کار

یکی از روش ها اخذ ویزای کاری یونان می باشد . به این صورت که اگر فرد غیر یونانی تمایل داشته باشد که در یونان کار و اقامت کند باید با ویزای توریستی وارد کشور یونان شود و یک کارفرما برای شغل و حمایت از ویزای کاری خود پیدا کند . سپس به کشور خود برگردد و منتظر بماند تا کارفرما پیشنهاد شغلی را به OAED آژانس استخدام نیروی کار در یونان و وزارت کشور ارائه دهد و ثابت کند که چرا کارفرمای یونانی می خواد از شخصی غیر یونانی برای کار استفاده کند . بعد از اثبات این مورد و انجام دادن پروسه ی اداری نامه ای از کارفرما به سفارتخانه یونان فرستاده می شود که فرد را دعوت به مصاحبه می کند انجام این امور ممکن است حدود یک سال طول بکشد .

بیشتر بخوانیم :  نکات جالب و خواندنی درباره اقامت یونان

افرادی که موفق به دریافت ویزای کار شدند . ابتدا یک ویزای یک ساله دریافت می کنند که در زمتن ۲ ماه اول باید درخواست  اقامت یونان از طریق کار را ارائه دهند . بعد از یک سال می توانند ویزای خود را تمدید کنند و بعد از مدت ۵ سال اقامت در این کشور می تواند برای اخذ اقامت دائم برای خوانواده و مجوز در سراسر اتحادیه اروپا اقدام کند . بعد از گذشت ۷ سال اقامت نیز می توانند برای اخد پاسپورت یونان اقدام نمایند . با توجه به این که کار در کشور یونان نیازمند پیشنهاد شغلی می باشد و پروسه ی سخت و طولانی را طی می کند بهتر است افراد از کشورهای آلمان و اتریش اقدام کنند چرا که کشور آلمان و اتریش برای اعطای ویزای کار شرایط بهتری دارند . همچنین این کشورها دارای پایین ترین نرخ بیکاری در دنیا می باشند .

Backhand Index Pointing Left on au by KDDI اخذ پاسپورت یونان از طریق تحصیل

صرفا تحصیل در یونان منجر به اخذ پاسپورت این کشور نمی شود . اما در شرایط خاصی می توان با تحصیل به این هدف رسید . به صورت که اگر افراد در مقاطع مختلف تحصیلی فارق و تحصیل شدند و بعد از آن ظرف مدت ۶ ماه توانستند کار بیابند اجازه ماندن در یونان را خواهند داشت . و می توانند اقامت کاری به دست آورند . یعنی اقامت تحصیلی را به اقامت کاری تبدیل نمایند . بعد از اینکه بتوانند مدت ۵ سال مالیات این کشور را پرداخت کنند می توانند نسبت به اخذ اقامت دائم یونان اقدام کنند . سپس بعد از ۲ سال می توانند نسبت به اخذ پاسپورت اقدام نمایند. البته باید در نظر داشته باشید نرخ بیکاری در این کشور بالا می باشد و پیدا کردن کار بعد از فارق التحصیلی مشکل است . مگر اینکه از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک اقدام به اخذ تابعیت کنید .

راهنمای جامع اخذ پاسپورت یونان

Backhand Index Pointing Left on au by KDDI پاسپورت یونان از طریق سرمایه گذاری

اخذ پاسپورت این کشور از طریق سرمایه گذاری ممکن است . افراد می توانند از طریق خود حمایتی و خرید ملک و یا بیزینس پلن و طرح توجیهی اقتصادی برای فعالیت های تجاری در این کشور اقادام کنند و سپس تابعیت یونان را اخذ کنند . به چند روش می توان در یونان سرمایه گذاری کرد که شامل :
سرمایه گذاری با اجاره کار و ارائه بیزینس پلن ، سرمایه گذاری به روش تمکن مالی و اقامت بدون اجاره کار ، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات .

Backhand Index Pointing Left on au by KDDI اخد پاسپورت یونان از طریق تولد

در صورتی اخذ پاسپورت از طریق تولد امکان پذیر می باشد که یکی از والدین کودک در یونان متولد شده تابعیت یونان را داشته باشد. چراکه کشور یونان برای اعطای تابعیت از قانون خون پیروی می کند . یعنی به تبعد والدین دارای تابعیت یونان به فرزند نیز تابعیت یونان داده می شود نه بر اساس خاک کشور متولد شده . البته لازم به ذکر است اگر والدین کودک در یونان متولد شده تابعیت یونان را نداشته باشند و فقط یکی از والدین در یونان ۵ سال اقامت داشته باشند به فرزند متولد شده تابعیت یونان اعطا می شود . در این صورت این کودک می تواند پاسپورت یونان را اخذ کند . و از تمام حقوق شهروندی اتحادیه اروپا برخوردار باشد .

بیشتر بخوانیم :  با این روش ها اقامت اروپا را بدست بیاورید!

Backhand Index Pointing Left on au by KDDI اخذ پاسپورت یونان از طریق ازدواج

افراد غیر یونانی که قصد ازدواج با فردی یونانی را دارند باید در کشور خود مدارک و مراحل مصاحبه را در سفارت یونان طی کنند . فرد خارجی باید ثابت کند که ازنظر مالی می تواند همسر یونانی خود را در هزینه های زندگی حمایت کند . همچنین باید اثبات کند که می تواند یک مسکن مناسب برای زندگی تهیه کند . شخص یونانی نیز باید ثابت کند که هدف آنها ازدواج و زندگی در کنار یکدیگر می باشد . افسر ویزا نیز در صورتی که قصد ازدواج طرفین محرز گردید به فرد خارجی یک ویزای ۲ ساله می دهند پس از ۲ سال اقامت در یونان در صورت حفظ زندگی می تواند اقامت ۳ ساله بگیرد و همچنین بعد ار ۵ سال نیز می تواند اقامت دائم یونان را به دست آورد و پس از ۷ سال نیز می تواند تابعیت و پاسپورت یونان را به دست آورد .

راهنمای جامع اخذ پاسپورت یونان

Backhand Index Pointing Left on au by KDDI اخذ پاسپورت یونان از طریق پناهندگی

یکی از بدترین راه های دریافت پاسپورت یونان پناهندگی در این کشور می باشد . به دلیل اینکه کشور یونان با قاره آسیا و کشورهای افریقایی دارای مرز دریایی می باشد به همین دلیل پناهجویان زیادی به این کشور وارد می شوند . این پناهجویان که از ملیت های گوناگون هستند در کمپ های غیر بهداشتی و بسیار لوده نگهداری می شوند تا زمانی که توسط مقامات یونان در کشورهای گوناگون تقسیم شوند . البته بسیاری از این افراد بعد از تحمل سختی های فراوان به کشور خود بازگردانده می شوند . بنابراین به ندرت پیش می آید که پناهندگی به کشور یونان به اخذ پاسپورت ختم شود .

بیشتر بخوانیم :  با این روش ها اقامت اروپا را بدست بیاورید!

برای کسانی که تمایل دارند با کوتاهترین زمان و بهترین و راحت ترین مسیر پاسپورت یونان را اخذ کنند سرمایه گذاری در این کشور را پیشنهاد می دهیم . ارادی که پاسپورت یونان را اخذ کنند می توانند به راحتی در کشورهای عضو شنگن کار و اقامت کنند . برای پاسخ به سوالات خود در مورد اقامت یونان و همچنین دیگر کشورها با ما تماس بگیرید همکاران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی می کنند و پاسخگوی تمام سوالات شما خواهند بود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

یورو ویزا برای مهاجرت

همیشه می گوییم برای مهاجرت به هر کشور دیگر خوب برسی کنید و دانسته گام بردادید وگرنه …

البته برای هر نوع مشاور های در خصوص سرمایه گذری اقامت و …..

می تونید با ما تماس بگیرید 

بپرسید و دانسته قدم بردارید

۰۹۲۱۹۵۷۹۹۰۳