7 نکته که قبل از مهاجرت به آلمان باید بدانید!

فکر مهاجرت به آلمان شاید یکم دلهره آور باشه اما نگران نباشین. ما در اینجا اطلاعاتی که باید قبل از مهاجرت به یک کشور اروپایی بدونین رو در اختیارتون قرار میدیم. ۷ نکته که قبل از مهاجرت به آلمان باید بدانید!

 

۱٫آداب و رسوم

در آلمان، احوالپرسی رسمی و سریع هستش و به صورت مختصر با هم دست میدهند. وقتی وارد یک اتاق میشین، باید با تک تک افراد حتی بچه ها دست بدین. اسم فامیل هر شخص هم در آلمان اهمیت داره و اینکه شخصی رو با اسم صدا بزنین، ینی بهش احترام گذاشتین. شما باید از اسم فامیل استفاده کنین تا وقتی که صمیمت برقرا شه و از شما بخوان با اسم کوچیک صداشون بزنین.

آداب و رسوم آلمانی ها

احوالپرسی آلمانیها

۲٫گفت و گو

آلمان ها عادت ندارند با کسی کوتاه مکالمه کنند پس سعی کنین اطلاعات فلسفی و سیاسی خودتون رو بالا ببرین.آلمان ها همیشه یه ایده های خاص خودشون در هر موضوعی دارن و حتی در مکالمه های معمول روزانه هم ارتباط قوی برقرار می کنن.اونا به جزئیات توجه می کنن و در مورد مسائل روز اجتماعی حرف میزنن. آلمان ها در ابتدا خیلی جدی به نظر میرسن ولی وقتی رابطه دوستی برقرار کنن، به رابطه ارزش میدن.

آداب و رسوم آلمان ها

گفت و گوی آلمانی ها

۳٫کفش

المان ها مردم فعالی هستن ولی با وجود سیستم حمل و نقل عالی، بیشتر برای بیرون رفتن از پیاده روی و دوچرخه سواری استفاده می کنند. و البته همیشه یک جفت کفش ورزشی خوب و با کیفیت دارن. المان به خاطر خیابانهای سنگفرش معروفه ، پس بهتره کفش های پاشنه بلند رو در خانه بذارین!

سرویس حمل و نقل آلمان

پیاده روی در آلمان

۴٫سیستم حمل و نقل

آلمان به خاطر سیستم حمل و نقل عالی مثل مترو، اتوبوس، تاکسی و قطارش معروفه. اگر قراره مدت طولانی در آلمان بمونین، میتونین یک اتومبیل خوب بخرین که با محیط زیست سازگارن و آلودگی زیادی ندارن. ولی بیشتر مردم سیستم حمل و نقل عمومی برای سفر در سراسر شهر انتخاب می کنن چرا که قیمت سوخت بالاست.

سرویس حمل و نقل آلمان

سرویس حمل و نقل آلمان

۵٫آب و هوا

آب و هوای آلمان در طول فصل های مختلف متفاوت هستش . در تابستان آسمان صافه و هوا گرم.. در زمستان آسمان خاکستری و هوا نسبتا سرد می شه. با توجه به آب و هوای هر فصل، لباس مناسب بپوشین. بهتره بدونین بیشتر فستیوال های آلمان در ماه های تابستان برگزار میشن.

آب و هوای آلمان

اب و هوای آلمان

۶٫فرهنگ

آلمان ها ممکنه در رباطه با بحث های جام جهانی دوم حساس باشن، پس بهتره توی دیدار اول از این بحثا نکنین. آلمان ها در مورد انرژی خورشیدی هم اطلاعات زیادی دارن و در این مورد نگرانن. میزان زیادی از انرژی های این کشور از منابع تجدید پذیر میان و به بازیافت مواد اهمیت زیادی میدن. در خانه ها مردم زباله های پلاستیکی و کاغذی رو جدا می کنند. در زمینه آلودگی از قبل فکر همه چی رو گردن و برنامه ریزی لازم رو انجام دادن. حتی در برنامه روزانه زندگی، به طور منظم پیش میرن. و قواعد و مقررات رو به خوبی رعایت می کنن.

فرهنگ آلمانی

فرهنگ المان ها

۷٫زبان

در حالی که زبان رسمی کشور آلمان، آلمانی هستش، متوجه خواهید شد که بیشتر مردم محلی به انگلیسی تسلط دارن و بیشترشون دو زبانه و یا سه زبانه هستن.در مدارس آموزش زبان خارجی اجباری هستش . خوبه که زبان آلمانی پایه رو یاد بگیرین، چرا که در دراز مدت به کارتون میاد. در زبان آلمانی کلمات طولانی وجود داره مثل:kraftfahrzeughaftpflichtversicherung که به معنای “بیمه خودرو” هستش و یا کلمه donaudampfschifffahrtsgesellschaftskapitaenswitwe که به معنی “بیوه کاپیتان شرکت کشتی بخار دانوب” هستش!!

زبان آلمانی

زبان آلمانی

 

بیشتر بخوانیم :  آبا تا به حال در مورد اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد چیزی شنیده اید ؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

یورو ویزا برای مهاجرت

همیشه می گوییم برای مهاجرت به هر کشور دیگر خوب برسی کنید و دانسته گام بردادید وگرنه …

البته برای هر نوع مشاور های در خصوص سرمایه گذری اقامت و …..

می تونید با ما تماس بگیرید 

بپرسید و دانسته قدم بردارید

۰۹۲۱۹۵۷۹۹۰۳