درباره فرهنگ اسپانیایی ها!

از فستیوال ها گرفته تا سواحل، و آثار هنرمندانی همچون پیکاسو  و میرو، اسپانیا چیزهای جدید برای کشف کردن داره. فرهنگ اسپانیایی هم به اندازه موزه ها و سواحل و حتی بیشتر جذابه. حتی اگه چندین سال در اسپانیا زندگی کنین، نمیتونین همه جنبه های سنت اونا ور بشناسین. نگران نباشین ما در اینجا درباره فرهنگ اسپانیایی ها! بیشتر توضیح میدیم:

 

۱٫برهنگی در اسپانیا قانونی ست!

بله، درست متوجه شدین. برخی فک میکنن این قانون به خاطر آب و هوای مدیترانه ای و تابستان های گرم اسپانیا هستش. ولی فقط به دلیل اینکه مردم مجاز به این کار هستن، کسی هر وقت و هر جایی لخت نمیشه! مثلا خیلی عجیبه اگه کسی در مرکز بارسلونا بدون لباس قدم بزنه. ولی لم دادن جلوی ساحل بدون لباس عادیه. هیشوقت کسی به شما ز نمیزنه و حتی دوبار نگاهتون نمیکنه.

سواحل اسپانیا

۲٫دین در اسپانیا اهمیت دارد!

در قدیم ۹۸ درصد از جمعیت اسپانیا، خودشون رو کاتولیک رومی میدونستن. در عصر مدرن این رقم به کمتر از ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده ولی این بدان معنی نیستش که مذهب در فرهنگ اسپانیایی اهمیتی نداره. شمار زیادی از مردم که در جشن های مذهبی مثل عید پاک شرکت می کنند، یعنی به ان احترام میذارن. مسلمه که دین و فرهنگ دست در دست هم حرکت می کنند و حتی اونایی که کاتولیک نیستن به این سنت های هزار ساله احترام میذارن.

بیشتر بخوانیم :  چرا عاشق اسپانیا خواهید شد!

دین در اسپانیا

 

۳٫اولین رمان اسپانیایی بود!

حتما قطعه ای از رمان دون کیشوت نوشته میگوئل سروانتس رو شنیدین. نه تنها سروانتس اسپانیایی بود بلکه اولین رمان در سال ۱۶۰۵ بود که نوشته میشد. جتی در سال ۲۰۰۲ ، سلمان رشدی و برخی از نویسندگان معروف گرد هم آمدند و دون کیشوت رو به عنوان پر معنا ترین کتاب آن زمان معرفی کردند. به همین دلیل، اسپانیایی ها خیلی به هنرمندان و نویسندگانشون مینازند.

رمان اسپانیایی دون کیشوت

 

۴٫زمان در اسپانیا وجود خارجی ندارد!

محلی های عاشق اینن که همه چیز رو ساده بگیرند و عجله کردن اصلا در فرهنگ اسپانیایی ها جایگاهی نداره. انگار همه چیز در اسپانیا یکم بعد اتفاق میافته!مثلا نهار رو ساعت ۲ میخورند ( مث خودمون!) یا قبل از نیمه شب به مهمونی نمیرن. شاید به همین دلیل که امید به زندگی تا سن ۸۲ سالگی پایداره. طبق مطالعات ۲۰۱۳، اسپانیایی ها ۱۶ ساعت از ۲۴ ساعت رو به تفریح، خوردن و خوابیدن میپردازند و به همین خاطر زندگی سالم و طولانی دارن.

بیشتر بخوانیم :  آب و هوای اسپانیا چطوره!

فرهنگ اسپانیایی ها

 

۵٫قوانین قدرت دختران در اسپانیا!

در حالی که نرخ بیکاری در اسپانیا بالاست، جالبه که بدونین حدود ۴۰ درصد از کسب و کارهای جدید رو کارآفرینان زن راه اندازی کردن!  و ازونجایی که طبث سنت هر کسی باید فامیل پدرش رو داشته باشه، اونقد برابری جنسیتی به وجود اومده که نام فامیلی مادران رو هم بر رو فرزندان میذارن.

فرهنگ اسپانیایی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

یورو ویزا برای مهاجرت

همیشه می گوییم برای مهاجرت به هر کشور دیگر خوب برسی کنید و دانسته گام بردادید وگرنه …

البته برای هر نوع مشاور های در خصوص سرمایه گذری اقامت و …..

می تونید با ما تماس بگیرید 

بپرسید و دانسته قدم بردارید

۰۹۲۱۹۵۷۹۹۰۳