تحصیل-یونان

آیاشما هم قصد تحصیل ومهاجرت به کشور یونانرا دارید؟ اگر پاسخ شما صحیح است تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا شرایط تحصیلی و اطلاع از وضعیت آموزشی و دانشگاه های این کشور را به طور جداگانه مورد سنجش و بررسی قرار دهیم.

تحصیل-یونان

تحصیل-یونان

چنانچه شما قصد ادامه تحصیل در یونان را دارید، دانستن شرایط اقتصادی این کشور و آگاهی از هزینه های تحصیل دید گسترده‌‌تری را در راستای این انتخاب به شما خواهد داد و می‌تواند به شما در تنظیم یک برنامه مناسب در کاهش هزینه‌هایتان در این کشور موثر واقع شود.

اعزام دانشجو و تحصیل در یونان :

تحصیل-یونان

تحصیل-یونان

آموزش عالی در کشور یونان شامل تحصیلات دانشگاهی و تحصیلات فنی می باشد. تحصیلات دانشگاهی توسط دانشگاه ها ، دانشگاه آزاد، مدارس پلی تکنیک و مراکز عالی هنرهای زیبا ارائه می شود. تحصیلات فنی توسط مراکز آموزش عالی فنی نیز ارائه می شوند.

a) مراکز فنی و رشته ها :

تحصیل-یونان

تحصیل-یونان

برخی از شاخه های فنی که در آموزشگاه ها ارائه میشوند و نیازی به تحصیلات دانشگاهی ندارند شامل رشته هایی همچون گردشگری ، هنر ، مذهب ، ارتش ، نیروی دریایی و نظم عمومی میباشد.

بیشتر بخوانیم :  چه کسی می خواهد بورسیه تحصیلی در یونان را اخذ کند؟

b) مراکز دانشگاهی :

تحصیل-یونان

تحصیل-یونان

آن دسته از متقاضیانی که خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه هستند میبایست مدرک زبان انگلیسی خود را دریافت کنند زیرا تحصیل در یونان بدون مدرک زبان امکان پذیر نمی باشد.  البته ناگفته نماند، برای دانشجویانی که مدرک زبان یونانی ندارند در صورت نیاز در دانشگاه های یونان دوره های یکساله آموزش زبان یونانی برگزار می شود.

دانشگاه های معتبر یونان :

در اینجا به چند دانشگاه معتبر کشور یونان اشاره می کنیم:

۱٫Aristotle university of Thessaloniki

۲٫National and kapodistrian university of Athens

۳٫National technical university of Athens

۴٫University of patras

۵٫University of ionnina

۶٫University of crete

۷٫University of Piraeus

۸٫University of Aegean

۹٫University of central Greece

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی یونان :

۱) گواهی عدم سوء پیشین

۲) ریز نمرات تحصیلی

۳) آخرین مدرک تحصیلی

۴) گواهی سلامت

۵) اثبات پشتوانه مالی

۶) پاسپورت و شناسنامه متقاضی

۷) مدارک شغلی ( در صورتی که شامل متقاضی شود)

میانگین هزینه تحصیل در یونان :

تحصیل-یونان

تحصیل-یونان

هزینه تحصیل در یونان در مقاطع مختلف، متفاوت است؛ تحصیل برای افراد متقاضی اروپایی و به زبان یونانی در دانشگاه‌های دولتی رایگان است، اما افرادی که اروپایی نیستند باید شهریه دانشگاه را پرداخت کنند. این شهریه برای رشته‌های مختلف و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی متفاوت است. دانشجو باید به‌طور تقریبی مبلغی معادل ۶,۵۰۰ یورو تا ۱۰,۰۰۰ یورو در سال را صرف پرداخت شهریه کند.

بیشتر بخوانیم :  با بهترین دانشگاه های یونان برای ادامه تحصیل آشنا شوید!

بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های یونان :

a) بورسیه تحصیلی دولتی:

تحصیل-یونان

تحصیل-یونان

این بورسیه مختص دانشجویان خارجی می باشد که ماهیانه ۶۰۰ یورو برای هر دانشجو در نظر گرفته شده است.

غذا و وسایل مورد نیاز تحصیلی مانند کتاب و کاغذ مجانی است. همچنین این بورسیه ۱۰۰۰ یورو جهت هزینه رفت و آمد سفر به یونان در نظر گرفته است. به علاوه ۱۵۰ یوروی دیگر را جهت هزینه سکونت و سامان گرفتن دانشجویان، پرداخت می‌کند.

b) بورسیه موسسه Marie Sklodowska Curie :

این بورسیه مناسب دانشجویانی است که قصد انجام تحقیقات در زمینه علم بیولوژی یا مهندسی بیولوژی را دارند.

کاندیداها باید دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در یکی از رشته‌های زیست‌شناسی سلولی، زیست، مهندسی بافت‌شناسی، زیست ماده، داروسازی، دامپزشکی، زیست‌شناسی بدن و هرگونه رشته مرتبط دیگری باشند. بیشترین زمان مجاز به استفاده از این بورسیه، یک دوره  سه ساله است که در اساس نامه قرار داد هم ذکر شده است.

c) بورسیه موسسه Stavros Niarchos:

این کمک هزینه شامل دو قسمت است: قسمت اول که ۱۰ نفر امکان پذیرفته شدن را دارند، برای متقاضیان کارشناسی ارشد است که در رشته حکومت‌داری و سیاست عمومی قادر به ادامه تحصیل هستند. مبلغ ۳۵۰۰ یورو برای هر دانشجو در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانیم :  با بهترین دانشگاه های یونان برای ادامه تحصیل آشنا شوید!

قسمت دوم برای کاندیداهای مقطع دکتری است که تعداد مورد پذیرش هم ۱۰ نفر است. این افراد قادر به انجام تحقیقات خود در زمینه جامعه مدنی، اصالت‌خواهی، موسسات غیرانتفاعی و موسسات NGO خواهند بود. مبلغ این بورسیه برای دانشجویان دکتری ۹۰۰۰ یورو است. بورسیه‌ این موسسه برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین دکتری را دارند، مناسب است.

d) بورسیه‌ زبان‌های خارجه اراسموس:

اراسموس یکی از مهم‌ترین بورسیه های تحصیلی یونان و اروپا است. موسسه IKY هر سال به ۵۰ نفر متقاضی، کمک هزینه شرکت در دوره‌های زبان یونانی و سمینارهای فرهنگی را اهدا می‌کند.

کار دانشجویی در یونان و شرایط آن :

تحصیل-یونان

تحصیل-یونان

فرد دانشجو در دوران تحصیل خود این امکان را دارد تا در صورت یافتن کار، مشغول به کار موقت دانشجویی باشد.

این اجازه کار عموما در شش ماهه اولیه ورود و اقدام به تحصیل، به دانشجو ارائه می‌شود و در صورتی که فرد بتواند رشد تحصیلی خود را در زمان تحصیل نشان دهد اداره مهاجرت به دانشجو بر اساس معیارها بین ۱۰ تا ۳۰ ساعت کار موقت در هفته ارائه می‌کند.

در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس معمولا در حدود ۱۰ تا ۲۰ ساعت کار و در مقطع دکتری در حدود ۳۰ ساعت کار موقت به دانشجو ارائه می‌شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

یورو ویزا برای مهاجرت

همیشه می گوییم برای مهاجرت به هر کشور دیگر خوب برسی کنید و دانسته گام بردادید وگرنه …

البته برای هر نوع مشاور های در خصوص سرمایه گذری اقامت و …..

می تونید با ما تماس بگیرید 

بپرسید و دانسته قدم بردارید

۰۹۲۱۹۵۷۹۹۰۳