یادگیری زبان آلمانی

امروزه بسیاری از افراد با چالش تحصیل در دانشگاه محبوب خود و یا پیدا کردن شغل مناسب مواجه هستند. آلمان از جمله کشورهای اروپاییست که این شرایط را برای علاقه مندان فراهم آورده است.

باید بگوییم تحصیل در اکثر دانشگاه های آلمان رایگان است و همچنین صنعت قوی این کشور باعث شده تا بسیاری از افراد از کشورهای مختلف برای تحصیل و کار به آلمان مهاجرت کنند.

زبان آلمانی

زبان آلمانی

و اما سوالی که مطرح می شود این است که آیا همه میتوانند به آلمان مهاجرت کنند و یا شرایط خاصی وجود دارد. طبیعتا سوال دومی مورد قبول است.

با ما همراه باشید تا چگونگی پذیرش در دانشگاه ها آلمان و سطح مورد نیاز زبان آلمانی برای اقامت و مهاجرت به آلمان از طریق کار و تحصیل را برایتان توضیح دهیم.

امکان پذیرفته شدن در دوره های و کلاس های زبان آلمانی، بدون داشتن دانش زبان آلمانی وجود دارد. اما متاسفانه این قانون در مورد ایرانیان صدق نمی کند و شما باید برای دریافت اقامت تحصیلی آلمان حداقل سطح B1 زبان آلمانی را گذرانده باشید.

سطوح زبان به چند دسته تقسیم میشوند

سطوح زبان

سطوح زبان

بر اساس قانون مشترکی که در اروپا وجود دارد سطح زبان به سه بخش تقسیم میشود:

  1. دوره‌ مقدماتی (سطح A)
  2. دوره متوسط (سطح B)
  3. دوره پیشرفته (سطح C)
  4. هرکدام از این بخش ها خودشان به دو گروه تقسیم میشوند که به ترتیب با حروف (B1 / B2) (A1 / A2) و (C1 / C2) تعیین شده‌اند.
بیشتر بخوانیم :  چگونه از طریق خرید ملک برای اقامت در آلمان استفاده کنیم ؟

سطح زبان آلمانی مورد نیاز برای دانشجویان ایرانی مقیم آلمان

یکی از شرایطی که برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان برای ایرانیان وجود دارد داشتن سطح B1 زبان آلمانی میباشد که لازم است در آموزشگاه های زبان آلمانی گذرانده شود.البته اعتبار این موسسات برای سفارت آلمان بسیار مورد اهمیت است.

سطح زبان آلمانی

سطح زبان آلمانی

سطح زبان آلمانی از (A1 و A2) شروع میشود و سپس به سطح میانی (B1 و B2) می رسد و با سطوح پیشرفته (C1 و C2) پایان می یابد. افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های آلمان( که دروس با زبان آلمانی تدریس می شوند) را دارند باید دارای مدارک DSH و یا TestDaF باشند. البته برای شرکت در آزمون های TestDaF و DSH باید تا سطح B2 و یا C1 زبان آلمانی را گذرانده باشید .

سطوح A1، A2، B1،B2 و C1 هرکدام از ۳ ترم تشکیل میشوند. افراد با دریافت مدرک B1 زبان آلمانی توانایی آن را دارند که علائق و سوالات خود را راجع به مسائل مختلفی بیان کنند، گفتگوهایی که در ادارات، بانکها، دانشگاه و یا مدرسه رد و بدل می شود را بفهمند و همچنین خواسته های خود را هنگام سفر به آلمان،اتریش و یا سوئیس به راحتی مطرح کنند.

بیشتر بخوانیم :  سفر یکروزه به سواحل معروف اسپانیا

شما باید در کلاسهای زبان حدودا ۳۵۰ الی ۶۵۰ واحد درسی ۴۵ دقیقه ای را طی کنید تا بتوانید در آزمون B1 قبول شوید. البته استفاده از منابع مفید برای آمادگی در این آزمون بی تاثیر نیست.

فرق DSH با TestDaF چیست؟

DSH با TestDaF

DSH با TestDaF

بسیاری از دانشجویان ایرانی به اشتباه فکر میکنند که طی کردن یکی از این دو مراحل نسبت به دیگری آسان تر است. در واقع TestDaF حکم IELTS زبان انگلیسی را دارد. به این گونه است که این آزمون با یک فرم استاندارد و در یک روز مشخص در سراسر دنیا برگزار می گردد.

اما آزمون DSH فقط در آلمان و توسط دانشگاه های آلمان برگزار میشود.اگرچه سطح سوالات آن استاندارد است، اما فرم مشابه و یکسانی ندارد.به همین دلیل ممکن است سطح سوالات DSH از نظر دشواری بسته به نوع دانشگاه مورد نظر متفاوت باشد. اما در حالت کلی نمیتوان سطح سوالات DSH و TestDaF را از نظر دشواری با یکدیگر مقایسه کرد.

سطح زبان آلمانی مورد نیاز برای دانشجویان خارج از ایران

بساری از دفاتر اخذ ویزا در خاج از کشور می توانند کارهای مربوط به انتقال دانشجویان ایرانی مقیم خارج از ایران را انجام دهند. به طور مثال دانشجویان ایرانی که در کشورهای دیگر اقامت دارند و قصد دارند برای ادامه تحصیل، به آلمان مهاجرت کنند، میتوانند ابتدا در دوره کلاس زبان آلمانی شرکت کنند و پس از پایان دوره کلاس زبان خود در آلمان، وارد دانشگاه شوند.

بیشتر بخوانیم :  بهترین شهر برای زندگی در اسپانیا

به عبارتی افرادی که هیچ معلوماتی از زبان آلمانی ندارند و قصد دارند به زبان آلمانی تحصیل کنند،اگر مقیم خارج از ایران میباشند، میتوانند ابتدا برای آموزش زبان آلمانی وارد این کشور شوند و سپس بعد از فراگیری زبان آلمانی و رسیدن به سطح DSH، وارد دانشگاه شوند.

معمولا کلاس های زبان آلمانی به مدت یک سال طول میکشد و سطوح A1، A2، B1، B2، C1 را در بر میگیرد. در پایان دانشجو باید در آزمون DSH شرکت کند و در صورت قبول شدن در این آزمون وارد دانشگاه میشود.

هم وطنان ایرانی که قصد اقامت آلمان را دارند، طبق قوانین سفارت آلمان در تهران، حداقل باید مدرک Deutsch-Zertifikat B1 را داشته باشند تا روادید تحصیلی برای آنها صادر شود. اما ایرانیانی که در سایر کشورهای اروپایی زندگی می کنند این محدودیت برایشان وجود ندارد و بدون هیچ گونه معلومات زبان آلمانی هم میتوانند به ادامه تحصیل بپردازند.

آیا یادگیری زبان آلمانی دشوار است؟

یادگیری زبان آلمانی

یادگیری زبان آلمانی

ممکن است تحصیل به زبان آلمانی برای زبان آموزان انگلیسی دشوار به نظ بیاید. زبان آلمانی با کلمات پیچ در پیچ و طولانی، نوع تلفظ خود می تواند تمرین خوبی برای چالش زبانی باشد و عضلات دهان شما را درگیر کند.

از سوی دیگر، زبان انگلیسی و آلمانمی تشابهاتی با یکدیگر دارند که ممکن است آن را برای یادگیری آسان تر کند. همچنین، کلمات مرکب بسیار سرگرم کننده ای برای یادگیری هستند و به نظر می آید دستور زبان کاملا منطقی باشد. فقط مراقب قوانین استثنا باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

یورو ویزا برای مهاجرت

همیشه می گوییم برای مهاجرت به هر کشور دیگر خوب برسی کنید و دانسته گام بردادید وگرنه …

البته برای هر نوع مشاور های در خصوص سرمایه گذری اقامت و …..

می تونید با ما تماس بگیرید 

بپرسید و دانسته قدم بردارید

۰۹۲۱۹۵۷۹۹۰۳