در این مقاله راه های اخذ پاسپورت سوئد ، مهاجرت و اقامت سوئد بررسی شده است . ممکن است سوالات بسیار زیادی در مورد اخذ پاسپورت سوئد داشته باشید که با خواندن این مقاله پاسخ به اکثر سوالات خود را دریافت خواهید کرد .

Backhand Index Pointing Left on au by KDDI اعتبار پاسپورت سوئد

در رده بندی پاسپورت های جهان پاسپورت سوئد در تبه ی سوم جهان قرار گرفته است . و از معتبرترین پاسپورت های جهان محسوب می شود . با داشتن این پاسپورت می توانید بدون ویزا به ۱۲۷ کشور جهان سفر کنید . این پاسپورت با پاسپورت های کشورهای کره ی جنوبی، دانمارک، فنلاند، ایتالیا، فرانسه، هلند، لوکزامبورگ، اسپانیا، نروژ و  آمریکا در یک رتبه می باشد.

Backhand Index Pointing Left on au by KDDI روش های اخد پاسپورت سوئد 

اخد این پاسپورت و اقامت در این کشور دارای روش های مختلفی می باشد . که شامل : کار، تولد، تحصیل، ازدواج، سرمایه گذاری و … می باشد که هر کدام از این روش ها قوانین خاص خود را دارند که بهتر است برای استفاده از هر کدام از این روش ها آگاهی کامل را کسب کنید و از قوانین حقوقی ان مطلع شوید سپس اقدام کنید . در این مقاله تک تک روش های اخذ پاسپورت سوئد را بررسی می کنیم .

چیزهایی که همه ی متقاضیان مهاجرت به سوئد باید در مورد پاسپورت سوئد بدانند .

Backhand Index Pointing Left on au by KDDI پاسپورت سوئد از طریق کار

می توان از طریق کار برای اخذ پاسپورت سوئد اقدام کرد . که یک شرط مهم برای آن وجود دارد و آن این است که یک دعوت نامه کار از یک کارفرمای معتبر در کشور سوئد داشته باشید . کارفرما باید حداقل میزان حقوق کشور سوئد را پرداخت کند . و تمام امور اداری و حقوقی را برای استخدام فرد انجام شود .  کارفرما در صورتی می تواند از فرد خارج از اتحادیه اروپا استفاده کند که کار مورد نظر را حدود ۱۰ روز در اتحادیه اروپا منتشر کرده باشد . و در صورت عدم پیدا کردن فرد مورد نظر از شخصی خارج از اتحادیه اروپا استفاده کند . کشوری  که از طریق کار تمایل دارید به آن مهاجرت کنید باید نرخ بیکاری آن را بسنجید کشور سوئد دارای نرخ بیکاری ۶٫۷۲ درصد می باشد که در مقایسه با کشورهای آلمان و اتریش بالاتر است .

بیشتر بخوانیم :  درباره هزینه زندگی در سوئد بیشتر بدانید

Backhand Index Pointing Left on au by KDDI پاسپورت سوئد از طریق تحصیل

تحصیل در کشور سوئد از سال ۲۰۱۱ به بعد دیگر رایگان نیست . لازم به ذکر است برای تحصیل در سوئد اقامت دائم و پاسپورت داده نمی شود . باید از تحصیل در این مشور حتما کار کنید و درآمد داشته باشید تا بتوانید پاسپورت این کشور را اخذ کنید .

Backhand Index Pointing Left on au by KDDI پاسپورت سوئد از طریق سرمایه گذاری

می توان از طریق سرمایه گذاری در کشور سوئد و همچنین رعایت قوانین مربوط به ان اقامت دائم و همچنین پاسپورت اخذ کرد . می توانید برای سرمایه گذاری در این کشور سهام شرکتی را بخرید که دارای ارزش حداقل ۵۰۰۰۰ کرون سوئد باشد . لازم به ذکر است که باید به بدهی های شرکت و همچنین مالیات ان توجه ویژه ای داشته باشید . روش دیگر تاسیس شرکت در سود می باشد . در این روش باید طرحی ارائه دهید و اثبات کنید که در زمینه ی ان تجربه و مهارت لازم را دارید تا طرح تجاری شما مورد پذیرش قرار گیرد . و حتما باید یک شریک سوئدی داشته باشید . سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در سوئد حدود ۵۰۰۰۰ کرون سوئد می باشد . برای نشان دادن این که مسئولیت تام شرکت را برعهده دارید باید بیشتر از نصف سهام شرکت به نام شما باشد . در این صورت ابتدا به شما ۲ سال اقامت داده می شود که نتیجه ی کار شما در این ۲ سال بسیار مهم می باشد . اگر سود دهی مطلوبی داشته باشید و عملکرد شرکت شما خوب باشد . ویزای شما ۲ سال دیگر نیز تمدید خواهد شد و پس از ۴ سال می توانید برای اخذ پاسپورت سوئد اقدام کنید . در سال ششم نیز پاسپورت این کشور را دریافت خواهید کرد . می توانید از روش خرید ملک در سوئد استفاده کنید .
برای سرمایه گذاری در کشور سوئد باید به چند فاکتور مهم توجه کنید که امنیت سود آوری و سرمایه گذاری را تضمین می کند . نرخ مالیات بر درآمد ، تولید ناخالص کشو سوئد ، در سال ۲۰۱۶ مالیات سوئد ۱۶٫۰۲ درصد بوده و تولید ناخالص این کشور ۴۶٫۹۴۹ دلار بوده است .

چیزهایی که همه ی متقاضیان مهاجرت به سوئد باید در مورد پاسپورت سوئد بدانند .

Backhand Index Pointing Left on au by KDDI پاسپورت سوئد از طریق تولد

در روش کسب تابعیت از طریق تولد دو قانون خاک و خون وجود دارد که هر کشوری با توجه به شرایط خود یکی از آنها را انتخاب کرده است . در کشور سوئد قانون خون حاکم می باشد . یعنی درصورت تولد فرزندی در سوئد باید حداقل یکی از والدین آن سوئدی باشد . قانون خاک به این صورت است که اگر فرزندی در کشوری متولد شود تابعیت ان کشور را اخذ می کند . این قائده در کشورهای آمریکا و کانادا وجود دارد . همان طور که اشاره کردیم قانون خون در کشور سوئد وجود دارد .

بیشتر بخوانیم :  نکاتی کاربردی که قبل از مهاجرت به سوئد باید بدانید

از اول آپریل ۲۰۱۵ به بعد هر کودکی که با پدر و مادر سوئدی حتی خارج از کشور سوئد به دنیا بیاید تابعیت و پاسپورت کشور سوئد را دارد. اما اگر در بازه ی زمانی جولای ۲۰۰۱ و آپریل ۲۰۱۵ به دنیا امده باشد . اگر مادرش سوئدی باشد در هر شرایطی به فرزند تابعیت و پاسپورت سوئدی می دهند . اگر پدرش سوئدی باشد و مادرش خارجی باشد فرزند حتما باید در کشور سوئد به دنیا بیایید که تابعیت کشور سوئد را دریافت کند . اگر پدر و مادر فرد سوئدی باشند و فرزند در کشور دیگری به دنیا بیاید تابعیت سوئدی می گیرد .

Backhand Index Pointing Left on au by KDDI پاسپورت سوئد از طریق ازدواج

در این روش بسیار فرایند ساده ای طی می شود . بدون هیچ تفاوتی بین زن و مرد هر فرد خارجی با یک فرد سوئدی ازدواج کند پس از ۳ سال می تواند تابعیت سوئد را دریافت کند .توجه به نکات زیر اهمیت دارد:

زن و مرد حداقل ۲ سال زندگی کنند ، شخص خارجی در طی این مدت توانسته باشد رابطه ی خوبی با جامعه ی سوئد برقرار کند ، زبان سوئدی را آموخته باشد ، توانایی در اداره ی امور مالی داشته باشد .

بیشتر بخوانیم :  نکات مهمی که باید در مورد پناهندگی به سوئد بدانید

Backhand Index Pointing Left on au by KDDI پاسپورت سوئد از طریق پناهندگی

پناهندگی خطرات بسیار زیادی دارد و یکی از راه های غیر قانونی برای اخذ اقامت می باشد . افراد زیادی بدون اطلاع از خطرات ان پناهندگی را انتخاب می کنند . کشور سوئد عضو کنوانسون ژنو است و بر اساس ان افرادی که در کشور خود مشکلات حیاتی دارند می توانند با ارائه ی مدارک به کشوری مثل سوئد پناهنده شوند . شخص پناهنده باید درخواست پناهندگی خود را در لحظه ی ورود به کشور سوئد ارائه دهد و اطلاعات هویتی و دلایل پناهندگی را ارائه دهد . بعد از این مراحل یک مصاحبه از شخص صورت می گیرد و درخواست او برای پناهندگی ثبت می شود . در صورت رد درخواست فرد می تواند دوباره درخواست دهد و اگر دوباره درخواست فرد رد شد باید به کشور خودش بازگردد . در صورت پذیرفتن درخواست فرد به او ۳ سال اقامت می دهند و بعد از ۵ سال شخص می تواند اقامت دائم دریافت کند . و در صورت رعایت قوانین پناهندگی می تواند در سال ششم درخواست پاسپورت بدهد .

چیزهایی که همه ی متقاضیان مهاجرت به سوئد باید در مورد پاسپورت سوئد بدانند .

Backhand Index Pointing Left on au by KDDI نکات مهم در مورد اخذ پاسپورت سوئد 

کشور سوئد عضو شینگن می باشد به این معنا که با داشتن پاسپورت این کشور می توانید به راحتی بدون ویزا به کشورهای عضو شینگن سفر کنید و یا کار و زندگی کنید . همچنین تحصیلات فرزندان برای شما رایگان می باشد . باید توجه داشته باشید که در مدت قامت نباید مرتکب جرمی شوید . همچنین تسلط به زبان سوئدی بسیار مهم می باشد .

برای دریافت پاسپورت سوئد باید مدارکی ارائه دهید که شامل : تکمیل همه ی فرم های مورد نیاز ، پاسپورت معتبر، عکس، نامه ی عدم سو پیشینه ، مدرک زبان سوئدی، مدارک اقامتی و در صورت درخواست یک زوج ارائه ی مدارک ازدواج ، همچنی اگر برای فرزند پاسپورت می خواهند باید گواهی تولد را ارئه دهند . همچنین تمکن مالی لازم را نیز باید ارائه دهند .

برای کسب اطلاعات بیشتر و پاسخ به دیگر سوالات خود با ما تماس بگیرید همکاران ما به صورت رایگان به شما در زمینه ی اقامت سوئد ، مهاجرت به سوئد ، سرمایه گذاری در سوئد و … مشاوره می دهند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

یورو ویزا برای مهاجرت

همیشه می گوییم برای مهاجرت به هر کشور دیگر خوب برسی کنید و دانسته گام بردادید وگرنه …

البته برای هر نوع مشاور های در خصوص سرمایه گذری اقامت و …..

می تونید با ما تماس بگیرید 

بپرسید و دانسته قدم بردارید

۰۹۲۱۹۵۷۹۹۰۳